Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowa świnka odgłosy pytanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
kukiz87
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 stycznia 2023, 12:26
Świnki morskie: Łatek [*] 14.01.23 żył ponad 5 lat
Stefan ur. 10.22
Stach ur. 8.22
Kontaktowanie:

Nowa świnka odgłosy pytanie

Postautor: kukiz87 » 30 stycznia 2023, 11:31

Witam mam malutką świnkę 4 miesięczną Stefana , Stefek jest z nami od końca zeszłego roku , cały czas jest w etapie oswajania , nigdy nie gryzł , ale gdy się go wyjmowało z klatki na zewnątrz zawsze zanalał sobie miejsce w rogu i stał nie ruchomo. Jest progres bo dziś po wyjęciu z klatki np na łóżko już sobie biega i zwiedza plus idąc z jedzeniem sam biegnie do wyjścia z klatki i bierze z ręki jedzenie , wcześniej tego nie robił. Kupiliśmy drugą świnkę rozetke 5 miesięczną , świnka jak na swój wiek jest ogromna x2 jak Stefan. Zapoznanie świnek robiliśmy na neutralnym terenie , i było niesamowicie :) jedna skakała na drugą , mały Stefan wchodził dosłownie pod tą nową świnkę że sam pyszczek wystawał. Teraz już jest nieco inaczej mniej się wąchają i wskakują na siebie , może już skumali że obaj to chłopcy , widzę momenty jak by się stykali pyszczkami i lizali ? I teraz moje pytanie o ich odgłosy , śpię że świnkami w pokoju i ciężko jest zasnąć. Mały Stefan jak by po cichu robi pi pi pi , pamiętam robił tak ze dwa razy jak mieliśmy go na łóżku i głaskaliśmy , nie wiem czy to objaw szczęścia ? a znów rozetka Stasiek :naughty: grucha , jak gołąb dosłownie , nie słyszę innych odgłosów u niego tylko gruchanie. Mały robi pi pi pi a nowy Stach grucha gr gr gr. Czytam w internecie i są przeróżne opinie , jedni piszą że jest ok , a inni że takie odgłosy nie świadczą o niczym dobrym. Nie wiem już sam. Swinki są razem w klatce od soboty wieczora. Hamak i mostek wyjąłem z klatki na jakiś czas , tak aby było jak najmniej rzeczy.

Łatek [*] 14.01.23 żył ponad 5 lat
Stefan ur. 10.22
Stach ur. 8.22

Awatar użytkownika

Magiii
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 stycznia 2023, 22:49
Świnki morskie: Tofi
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka odgłosy pytanie

Postautor: Magiii » 1 lutego 2023, 22:01

Przy dwóch samcach gruchanie jednego z nich oznacza ustawianie hierarchii, chce pokazać, że to on będzie rządził. Moja świnka urodziła dwa samce i samiczkę i samce również gruchały i kręciły kuperkiem. Nie wiem czy Twój też kręci kuperkiem. Jeśli to samce to najprawdopodobniej ustalają hierarchię między sobą :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas