Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Bieganie/Chodzenie po pokoju i wybiegu

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Baciu
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 lutego 2023, 18:20
Kontaktowanie:

Bieganie/Chodzenie po pokoju i wybiegu

Postautor: Baciu » 2 lutego 2023, 18:34

Witam, piszę z pytaniem. Co zrobić żeby moja świnka morska zaczęła się w ogóle poruszać? Od dłuższego czasu robię jej wybieg, lecz ona zamiast zacząć chodzić lub biegać albo chociaż zainteresować się zmianą otoczenia itp.
Siedzi i się nie rusza. Ewentualnie jeżeli dam jej jakieś świeże warzywa zaczyna się ruszać lecz nie trwa to długo. Dziennie wypuszczam ją na od 2 do 4 godzin. Zostawiam ją w pokoju i jej nie przeszkadzam. Dodam jeszcze, że świnka ma niedługo 2 lata. Proszę i porady i pozdrawiam :))


Awatar użytkownika

emiliagubanska
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 marca 2023, 15:22
Świnki morskie: Mila Pola Szymon[*]
Kontaktowanie:

Re: Bieganie/Chodzenie po pokoju i wybiegu

Postautor: emiliagubanska » 28 marca 2023, 15:33

Hej, możesz jej wybieg trochę urozmaicić np: jakimś tunelem, zabawkami, misiami, domkiem. Twoja świnka może się bać dlatego się nie rusza albo po prostu jej się nie chce ( jest dość wybiegana) Oczywiście świnki są różne, więc może być taka z natury po prostu:) moje np; bardzo lubią wybiegi połączone z klatką więc mogą wchodzić i wychodzić, maja różne misie na wybiegu i wgl. Ale też masz dużo czasu codzinnie wybieg, więc może tego nie potrzebować. Nie martw się, moje też nie biegają tylko czsami chodzą a tak to siedzą i jedzą:) pozdrawiam



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas