Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki się nie lubią

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
RoseTessa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 marca 2023, 22:20
Świnki morskie: Gwiazdka, Kluska, Pyrka
Kontaktowanie:

Świnki się nie lubią

Postautor: RoseTessa » 12 marca 2023, 22:40

Mam dwie prawie dwuletnie świnki (Gwiazdkę i Kluskę) oraz jedną roczną (Pyrcię). Pyrcia cały czas żyje odseparowana od reszty, gdyż łączenie się nie powiodło i cały czas gdy tylko są razem na wybiegu lub Pyrcia wejdzie sama na teren koleżanek zaczynają się gonitwy i gryzienie. Najgorsze jest to że Pyrcia jako jedyna jest rasy skinny i niestety bardzo ją boli takie gryzienie, na które ona nie potrafi się odegrać i zaczyna dosłownie płakać. Gdy jest przedzielona chce iść do koleżanek a gdy tylko z nimi jest to od nich chce uciekać. Aktualnie z przedzielonej klatki trafiła do większej prywatnej klatki i teraz nie ma kontaktu wzrokowego z koleżankami. Nie za bardzo widzi mi się kupowanie 4 świnki a boję się że Pyrcia jest samotna. Czy po roku czasu jest jeszcze szansa na zgodę? Jak to zrobić, boję się już jakichkolwiek prób bo Pyrcia ma bardzo delikatną skórę. Gwiazdka jest długowłosa, a Kluska krótkowłosa więc mają jakąś ochronę. Jedyny moment kiedy Pyrcia zaczęła pokazywaćx że coś znaczy to podczas ostatniej rui, podczas której wskakiwała na Gwiazdkę i jej dokuczała, chcąc zdobyć przewagę. Jednak po tym dniu wszystko wróciło do tego jak bywało zawsze i Pyrcia uciekała pogryziona przez Gwiazdkę i Kluskę.


Awatar użytkownika

Mika1234
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 4 maja 2023, 19:31
Świnki morskie: Tofik i Łatek
Kontaktowanie:

Re: Świnki się nie lubią

Postautor: Mika1234 » 4 maja 2023, 19:48

Wydaję mi się, że tak. Umów się do weterynarza, ale wydaję mi się , że to zwykłe sprzeczki pomiędzy samiczkami



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas