Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

oswajanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
krupka123
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwietnia 2023, 19:51
Kontaktowanie:

oswajanie

Postautor: krupka123 » 20 kwietnia 2023, 20:46

Witam, tydzień temu zaadoptowałam świnkę morską. Wiem że minęło mało czasu ale świnka boi się mojego dotyku oraz trzymania na rękach. Była dwa razy na rękach i była spokojna, jeżeli włożę rękę do klatki i spróbuje ją pogłaskać to świnka się płoszy ale natomiast jak włożę ją ze smakołykiem to podchodzi i je. Jak ruszę nogą to świnka się płoszy. Wydaje się taka ,,dzika" i boję się że taka zostanie. Potrzebuje porady co mogę zrobić aby przestała się bać :(( Liczę na odpowiedź. :)


Awatar użytkownika

Juzer
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwietnia 2023, 16:39
Kontaktowanie:

Re: oswajanie

Postautor: Juzer » 28 kwietnia 2023, 22:45

Daj jej trochę czasu, mów do niej i zrób domek np. z kartonu by czuła się bezpiecznie. Prędzej czy później zaufa tobie.


Miłośniczka_świnek_morskich
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2023, 15:59
Kontaktowanie:

Re: oswajanie

Postautor: Miłośniczka_świnek_morskich » 3 maja 2023, 17:20

Witaj!

Dokładnie, daj jej czas.:) Niektóre świnki są śmiałe i od razu dają się oswoić, a inne są bardziej wycofane i wymagają czasu zanim nam zaufają.:) Przede wszystkim nic na siłę i nic na szybko (choć to trudne).:D Najpierw domek, smakołyki, mówienie po imieniu, potem stopniowo branie na ręce i głaskanie. Z czasem przyzwyczai się do Ciebie - wręcz będzie się domagać brania na rączki.:)

Pozdrawiam i trzymam kciuki.:)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

  • Dołącz do nas