Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak zapoznać jedną świnkę z drugą?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Dnodspj
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 2023, 8:50
Świnki morskie: Frodo
Kontaktowanie:

Jak zapoznać jedną świnkę z drugą?

Postautor: Dnodspj » 5 lipca 2023, 13:50

Niestety nie dawno zmarła jedna z moich dwóch świnaczków :sad: planuje zaadoptować kolegę dla samotnego prosiaka i teraz pytanie: Jak połączyć dwie świnki? Już raz to zrobiłam ale było to nie profesjonalne a bardzo mi zależy żeby się wszystko udało. :) jakbyście mogli jeszcze napisać pare porad na temat oswajania świnek to byłabym wdzięczna. :D


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Jak zapoznać jedną świnkę z drugą?

Postautor: MajaiRosie » 24 lipca 2023, 17:58

Świnki muszą być tej samej płci, natomiast wiek nie ma znaczenia.
Dajesz obie na wybieg w neutralnym dla obu miejscu, czyli takim w którym żadna z nich wcześniej nie była (inne pomieszczenie w domu). Wybieg powinien mieć co najmniej 3-4x większą powierzchnię niż klatka (Gdzie minimum dla 2 świnek to 120cm klatka). Na środek wybiegu kupa siana i warzywka. Obserwujesz je, ale nie ingerujesz póki nie ma krwi. Żadnego gadania czy dotykania świnek podczas łączenia. Jeśli po kilku godzinach będzie spokój, powoli zmniejszasz powierzchnie wybiegu, w takim sposób, by docelowo po całym dniu mogły spokojnie wypoczywać na wybiegu o powierzchni takiej samej, lub mniejszej niż klatka. Ważne, by nie robić żadnych przerw w łączeniu.
Jak wszystko ok, to dajesz świniaki do wyczyszczonej z wszelkich zapachów klatki. Najlpiej dać wszelkie nowe kocyki, czy cokolwiek się w niej znajduje. Polecam też 1 miesiąc nie dawać żadnych domków czy hamaków, o które mogłyby się pokłócić. Plus oczywiście po 2 miski i poidełka.
Powodzenia!



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

  • Dołącz do nas