Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

oswajanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
wwwendyl
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 2023, 17:50
Świnki morskie: Karmelka i Milka
Kontaktowanie:

oswajanie

Postautor: wwwendyl » 13 września 2023, 18:14

Hej!!

4 dni temu przygarnęłam dwie świnki, trzy letnie. Wiem, że za dużo czasu nie minęło, ale potrzebuję rady!!:(
Jedna z nich jest bardzo ciekawska, podchodzi do mnie, je z ręki i czasem daje się pogłaskać, ale nienawidzi gdy próbuję ją dotknąć czy wziąć na ręce. Natomiast druga jest bardzo płochliwa, jeden mały ruch i już ucieka. Obydwie jedzą z ręki, rzadko kiedy dają się pogłaskać i widać, że się boją. Świnki wyjęłam 3 razy z klatki, żeby im posprzątać i je umyć (tylko ich dolną część, były BARDZO brudne po 4 godzinnej podróży samochodem do ich nowego domku). Z jednej strony wiem, że za mało czasu i nie powinnam się martwić, ale ja nie potrafię się nie przejmować!:( Bardzo chętnie poczytam porady na temat oswajania i co zrobić, żeby się przekonały do głaskania. Dodam, że nie mam pojęcia jak poprzednia właścicielka się nimi zajmowała. :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: oswajanie

Postautor: MajaiRosie » 14 września 2023, 13:11

Jest bardzo mało świnek które faktycznie lubią głaskanie, zwłaszcza od góry - próbuj pod brodą, ew. za uchem :)
Podnoszenie jest dla większości świń stresujące.
Niestety są to zwierzaki bardziej do oglądania niż przytulania. Zdarzają się egzemplarze przytulaśne, ale też bardzo łatwo źle zrozumieć ich mowę ciała i coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się być relaksem, często jest tak naprawdę dużym stresem. Daj im co najmniej parę tygodni na przyzwyczajenie się do nowego miejsca, zapachów, dźwięków. Posiłki mokre dawaj tylko z ręki, nawet jak na początku tylko biorą i uciekają.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

  • Dołącz do nas