Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Parowanie samców

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
kasztaneQ
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 września 2023, 11:58
Świnki morskie: Lucek,Luke,Franek
Kontaktowanie:

Parowanie samców

Postautor: kasztaneQ » 24 września 2023, 12:11

Dzien Dobry ,
Mam problem z oswojeniem samców a dokładnie sytuacja wygląda następująco :
Mam w posiadaniu od początku 2 samców których zakupiłem razem oczywiście dominacyjnym jest Lucek nad Lukiem -ogólnie wszystko między nimi jest Ok i z tego względu po paru miesiącach postanowiliśmy poszerzyć gromadkę o jeszcze jednego samca ( Franek ) i od tamtego czasu nie możemy sparować z reszta . Luke jest przyjazny co do Franka , widać , że chce się zaprzyjaźnić , Franek podchodzi do niego z niepewnością lecz nie ma żadnej agresji wobec niego , inaczej jest z Lucyferem ponieważ on od razu zgrzyta zębami i po prostu atakuje go - 1 parowanie skończyło się polaniem krwi między Lucyferem a Frankiem - 2 parowanie nastąpiło na totalnie nieznanym gruncie i również skończyło się fiaskiem po kolejnym miesiącu była jeszcze jedna próba lecz również skończyło się polaniem krwi .. Franek ogólnie jest młodszy o 2 miesiące i również nie chce się zdominować , mamy wrażenie , że tak jak by Lucyfer chciał go zabić . Zastanawiamy się , żeby oddać Franka lecz może jest jakaś metoda ? czy nie ma sensu próbować aby nie skończyło się poważniejszymi ranami .
Co sądzicie o takim zachowaniu ? Ktoś miał podobnie ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Parowanie samców

Postautor: MajaiRosie » 27 września 2023, 13:22

3 samce w 1 stadzie bardzo rzadko się udają.
Raczej trzyma się w haremach - 1 samiec kastrowany i wiele samic, lub 2 samce.
Niestety, moim zdaniem będzie ciężko...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

  • Dołącz do nas