Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka dziwnie się zachowuje..

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Ma_ja
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 stycznia 2024, 14:57
Kontaktowanie:

Świnka dziwnie się zachowuje..

Postautor: Ma_ja » 27 stycznia 2024, 15:28

Witam ...
Od jakiś dwóch tygodni moja świnka inaczej się zachowuje.. Świnka w tym roku będzie miała 5 lat i nigdy wcześniej nie chorowała , nie miała dziwnych zachowań. Dwa tygodnie temu przez jeden dzień nie jadła mokrego jedzenia, tylko suszone ziółka, sianko, jednym wyjątkiem był koperek i brokuł- nie robiła praktycznie żadnych kupek. Pomimo tego była bardzo żwawa (reagowała na wołanie, sama nawet wolała o jedzonko gdy słyszała otwieranie lodówki ale nie była chętna go jeść)
Następnego dnia zaczynała znów coraz więcej jeść aż wróciło to do normy.. dzisiaj gdy wzięłam ją na ręce, jak każdego dnia, by ją pogłaskać zrobiła się strasznie nadpobudliwa i wydawała się przestraszona, uciekła mi z kolan, robiła gwałtowne ruchy "tiki" , potrafiła też ugryźć, gdy chciałam ją znów położyć na kolanach/ uspokoić (lecz był to nie kontrolowany odruch bo gdy zrozumiała że to "ja" puszczała). Odłożyłam ją do klatki. Po 3 godzinach nadal wydaję się strasznie wystraszona, gdy tylko zbliżę się do klatki ucieka.. wygląda jakby mnie nie pamiętała, nie reaguję na wołanie.. Proszę was o pomoc.. Czy ktoś wie co może jej być? Jest ona teraz jedyną nadzieją w moim życiu, gdyż rok temu straciłam moją drugą świnkę,i nie wyobrażam sobie że stracę kolejną w najbliższym czasie..

Ps. Mały updated świnka już normalnie reaguje na wołanie, daje się pogłaskać (w klatce) , lecz nadal po wyciągnięciu jej z klatki , wpada w "panikę"


Awatar użytkownika

nadixon
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwietnia 2024, 14:40
Świnki morskie: Rudzik i Bruno
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie się zachowuje..

Postautor: nadixon » 6 kwietnia 2024, 15:04

Miałam podobną sytuację z tym wystraszeniem. Wyprałam hamaki (wiszące w klatce) moich dwóch świnek i widocznie jedna była bardziej wrażliwa na nowe zapachy, bo przez około trzy dni była bardzo przerażona. Uciekała mi z rąk, nie dawała sie głaskać, "zastygała" w klatce bez powodu... Bardzo panikowała pierwszego dnia. Wydawała się stracić do mnie zaufanie, ale wszystko wróciło do normy. Prawdopodobnie po prostu musiała przywyknąć do nowego zapachu. Może w Twoim przypadku jest podobnie? Może świnka poczuła jakiś nowy zapach lub dźwięk i się przestraszyła. Na Twoim miejscu obserwowałabym na co konkretnie tak reaguje. A tym nie jedzeniem mokrego pokarmu przez jeden dzień osobiście bym się raczej nie martwiła, chyba że by to nie mijało ;)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości

  • Dołącz do nas