Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnka + towarzystwo

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
sonja
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2010, 22:57
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: sonja » 26 grudnia 2010, 23:30

dzieki za porady, oto nowy synuś :oczami:
http://img822.imageshack.us/i/bild001v.jpg/


Awatar użytkownika

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: nowa świnka do towarzystwa....

Postautor: Karena » 27 grudnia 2010, 11:46

Gratuluję nowego domownika. Jest słodki :)

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Świnkowa
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 12:12
Świnki morskie: Tofisia
Kontaktowanie:

Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Świnkowa » 27 grudnia 2010, 12:22

Cześć! Jestem nowa na tym forum ,ale o świnkach wiem dużo :D . Czytałam o nich bardzo dużo ,ale nie wiem (nie mogłam znaleźć) paru rzeczy :
1.Samiczka świnki jak ma ruję to co ile , na ile i jakie są "objawy"? ( chciałabym kupić samiczkę , czytałam ,ale nie wiem , ,że są mniej ruchliwe , hałaśliwe xD ).
2.Teraz jest zima...Mam czekać ze świnką do wiosny?! Sklep jest nawet daleko i świnkę bym musiała taksówką do domu dowieść , tak może być? Czy mam czekać?
3. Czy możliwe ,że w sklepie zoologicznym mogą być Angorki?
4.W jakim wieku najlepiej kupić świnkę?
5.No i płeć...Czy w młodym wieku świnki można się dowiedzieć jaką ma płeć czy trzeba czekać aż świnka będzie miała jakiś konkretny wiek? (jeżeli tak to jaki)
Mam nadzieję ,że mi powiecie , bo jeżeli mogę w zimę kupić ( oczywiście w drodze byłoby jakieś ocieplenie ) to mama mi powiedziała ,że w Styczniu :P Z góry dzięki , a i patrzyłam wcześniej na tym forum , macie śliczne świneczki mam nadzieję ,że moja też taka będzie :) :]

Obrazek

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka!

Postautor: Sensibles » 27 grudnia 2010, 13:03

1. Ja nie interesuję się tymi tematami, ponieważ nie planuję rozmnażania świnek w najbliższym czasie. Ale możesz poczytać sobie o tym tutaj:
http://www.gryzonie.info/viewtopic.php?f=73&t=24738
Na pewno i z tego forum wiele osób wie, co i jak, to może niech ci powiedzą, ale ja mogę posługiwać się tylko wątkami z innych for, ponieważ sama nie wiem i nie chcę wprowadzić Cię w błąd.

2. Nie musisz czekać. Jeśli odpowiednio zabezpieczysz świnkę przed zimnem - termofor/butelka z ciepłą wodą; trociny, polarek w transporterze; odpowiednia temperatura przez większość czasu przewozu - to myślę, że nie ma problemu z przewożeniem świnki zimą. Jednak jeśli jesteś cierpliwa to poczekaj do wiosny, jak będzie dość ciepło :)

3. Mogą. Tak samo mogą być Angorki, jak i gładkowłose czy Skinny. To tylko kwestia sklepu, jakich źródeł używa.
A teraz coś na temat sklepów zoologicznych - nie jestem do końca przeciwko, ale nie jestem całkiem na nie. Nie jestem przeciwko, ponieważ czasami świnki w zoologicznych nie pochodzą z "pseudohodowli", gdzie są rozmnażane dla zysku, ale często też tak jest. Po prostu musisz zapytać się pani w zoologicznym, w którym zamierzasz kupić świnkę, jakie są ich źródła. Jeśli pseudo-hodowla, to na 90% świnki będą chore, apatyczne...nie radze, ponieważ będą wtedy same kłopoty. Wtedy albo weź świnkę z zarejestrowanej, legalnej hodowli, albo po prostu adoptuj z http://www.swinkimorskie.eu - pomożesz potrzebującym świnkom.

4. Najlepiej dość młodą, ale nie za młodą. Odpowiedni wiek to 2-3 miesiące, wtedy świnka już przestaje ssać mleko od matki i można ją odłączyć. Kupowanie starszej świnki jest niewłaściwie, szczególnie nieoswojonej - często nie jest tak prosto jej oswoić.

5. Da się rozróżnić płeć, ale w młodym wieku jest to trudniejsze, niż u starszych świnek. U świnki miesięcznej jest to praktycznie awykonalne, ale u starszej, tak około 3-4 miesiące - myślę, że można wyraźnie powiedzieć, jakiej jest płci. Więc najlepiej poczekaj, aż świnki będą miały przynajmniej 3 miesiące i wtedy zdecyduj się na zakup.

Musisz także pamiętać, że świnki muszą być przynajmniej dwie, bo są zwierzętami stadnymi. Wyjątkiem są świnki aspołeczne, u których niewskazana jest obecność drugiej świnki - po prostu tego nie tolerują.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Sandi » 27 grudnia 2010, 13:17

Właściwie nie mam już co się dopisywać, Misiu12 wyjaśniła wszystko. Chciałabym się tylko podczepić pod punkt pierwszy, dotyczący rui. Do tej pory nie zauważyłam, żeby Nadia ją miewała, a moja koleżanka miała chomika, samiczkę, która podczas rui bardzo śmierdziała kiedy oddawała mocz. Czy ze świnką może dziać się coś podobnego ?

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Sensibles » 27 grudnia 2010, 13:18

Co prawda chomik do nie świnka, ani świnka to nie chomik, ale myślę, że może być podobnie. Ja mam moją świnkę około 4 miesięcy i też nie zauważyłam, żeby miała ruję - możliwe, że człowiek nie zwraca na to uwagi, może potrzeba doświadczonego hodowcy, żeby to zauważył...nie wiem, nie chcę wprowadzać w błąd.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowa
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 12:12
Świnki morskie: Tofisia
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Świnkowa » 27 grudnia 2010, 14:14

A to dobrze , dziękuję ;D A co do adopcji to myślałam o niej ,ale ja mieszkam w Olsztynie ,a nie widziałam świnki do adopcji w Olsztynie , no a auta nie mam :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Sensibles » 27 grudnia 2010, 14:37

Transport można załatwić bardzo łatwo. Popatrz w dziale "Transport" na stronie adopcyjnej i złów ofertę, że szukasz transportu (tylko napisz skąd - dokąd), ale wcześniej upatrz sobie jakąś świnkę, porozmawiaj z obecnym właścicielem itd. :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Sandi » 27 grudnia 2010, 14:45

No właśnie, jest dużo opcji transportu.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Świnkowa
Użytkownik
Posty: 117
Rejestracja: 27 grudnia 2010, 12:12
Świnki morskie: Tofisia
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza świnka! [Pytania]

Postautor: Świnkowa » 27 grudnia 2010, 17:25

Okey , zobaczę , ale nie wiem gdzie to dokładnie ;) Słyszałam o tym ,ale nie wiem gdzie to. To to? http://www.swinkimorskie.eu/swinki_do_a ... miczki.php
Ale i tak w większości nie ma wieku...Oczywiście kocham każdą świnkę ,ale chciałabym jeszcze nawet młodą :) Nawet jak bym sobie upatrzyła to co mam robić? POMOCY! :D

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

  • Dołącz do nas