Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

świnka + towarzystwo

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
alicja
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 15 września 2006, 16:16
Kontaktowanie:

świnka + towarzystwo

Postautor: alicja » 15 września 2006, 16:24

Witam
W najbliższym czsie będe miała świnkę morze nawet za 2 dni.
Dodadkowo moja kumpela ma chomika od ponad tygodnia!
Chciałabym wiedzić czy była by morzliwość by moja świnka zaprzyjażniła się z dyziem(chomikiem)?. :?:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Anja
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 6 września 2006, 12:25
Kontaktowanie:

Postautor: Anja » 15 września 2006, 16:32

nie zaprzyjaznia sie napewno. to calkiem 2 rozne swiaty. chomiki powinny przebywac z chomikami, swinki ze swinkami a kroliki z krolikami


Awatar użytkownika
Anielka
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Anielka » 15 września 2006, 19:13

Nie widzę przeszkód, aby mogły się zaprzyjaźnić. Wprawdzie dla świnki najlepszym przyjacielem jest inna świnka, ale znam wiele przypadków przyjaźni międzygatunkowych: królik ze świnką, świnka i szczurek, kot i świnki, itp.

Obrazek

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 15 września 2006, 20:16

Swinka + chomik nie za bardzo u mnie np. nie było takiej przyjaźni absolutnie, ale świnka + królik lub druga świnka owszem.

Pozdrawiam.

Obrazek

Awatar użytkownika
MarTu$
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 9 lutego 2006, 16:03
Kontaktowanie:

Postautor: MarTu$ » 17 września 2006, 10:34

to ni ejest dobre rozwązanie ;/

... Imagining you're right here with me ...
Obrazek

andrzej
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 23 września 2006, 17:08
Kontaktowanie:

Postautor: andrzej » 23 września 2006, 17:35

Świnka i chomik to nie jest za dobry pomysł dlatego że chomik może ugryźć świnkę


Awatar użytkownika
DiKei
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 27 września 2006, 18:22
Kontaktowanie:

Postautor: DiKei » 28 września 2006, 16:20

Ja bym nie ryzykował chomik jest o wiele mniejszy od świńki i jak by świńka obwąchiwała chomika to on by mógł zaatakować tą świńkę swoimi ostrymi zębami. Lepiej nie ryzykuj.

Loading...

natalcia
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 18 listopada 2006, 17:51
Lokalizacja: Kępno
Kontaktowanie:

Kupno dwóch swinek tej samej płci ;)

Postautor: natalcia » 19 listopada 2006, 11:22

No więc mój braciszek poinformował mnie wczoraj, że w piątek kupi mi dwa prosiaczki :D
Chcieliśmy parkę ale niestety gostek z zoologicznego powiedział ze nie będzie od nas przyjmować młodych nawet za darmo :/
Więc pozostają dwie samiczki bądź dwa samce - co lepiej wybrać??
I czy istnieje możliwość że się znienawidzą i będą się żreć przy każdej okazji??
I czy jak już je dostane to muszą mieć dwie oddzielne budki do spania i dwie oddzielne miseczki??
I czytałam u was różne posty w których pisaliście np. ze wasze świnki są na coś uczulone... jak to rozpoznać?? jakie są objawy uczulenia??
Miałam świnkę była super tyle że kichała i się smarkała.... myślałam ze nic jej nie grozi.... pewnego dnia przychodzę do domu a ona dusi się... zdechła nie zdążyliśmy dojechać do weta... czy to mogło być uczulenie bo nie chcę popełnić tego samego błędu
Odpisujcie!!
Pzdr :*:*:*


Awatar użytkownika
Cyzio
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 11 listopada 2006, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Cyzio » 19 listopada 2006, 11:30

dobrze więc odpowiem ci na wszystkie pytania jak kupi ci brat te 2 prosiaczki to kup se samice i samczyka znaczy to jest moje zdanie a jak nie chcesz miec miotów to wykastruj samca (koszt ok. 50 zl.) ale jesli wolisz miec 2 samiczki albo 2 samców moze byc mozliwosc ze będa sie nie lubic i moga sie gryzść i sie z soba sprzeczać więc wybór nalezy do ciebie a co do miseczek i tych poidelek to ja mam 2 miseczki i 2 poidelka lepiej zawsze miec podwojnie :] ale niestety nie odpowiem ci na pytanie jak rozpoznac uczulenia poczytaj sobie o tym w dziale ,,Choroby'' to tyle


edit by KoDac/poprawiłem trochę ortów jako mod popracuj trochę nad ortografią


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 19 listopada 2006, 11:41

Jeśli chodzi o objawy uczulenia to może być:
- częste drapanie się
- pojawienie się strópków/ropniaków na ciele (tak było u mojej świnki)
- kichanie, kaszel

Jak coś jeszcze mi się przypomni to napiszę, te objawy są najczęstsze.

Ja polecam kupić 2 samiczki. Nie powinno być z nimi większych problemów, a też unikniesz częstych miotów lub kastrowania samca w wypadku parki. Dwie młode świnki powinny łatwo przyzwyczaić się do siebie i współżyć. Ja u siebie teraz mam mały problem bo dokupiłem małą świneczkę, a mam jeszcze 2-letnią rozetkę. Teraz stara się ona dominować nad małą i zachować terytorium, więc mam małe bójki.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

  • Dołącz do nas