Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

reagowanie świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
kara15
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2007, 14:07
Kontaktowanie:

reagowanie świnek

Postautor: kara15 » 20 stycznia 2008, 10:44

Gdy wchodzę do domu to moja świnka ślicznie piszczy ,gdy wchodzą inni domownicy nie reaguje, świnka tak jak inne zwierzaki przyzwyczaja się do osoby która o nią dba
Gdy bawię się z moją świnka cmokam ustami a ona nimi rusza
Uwielbia jak ją drapie pod brodą i za uszami
Jest wtedy zadowolona


Awatar użytkownika

edyta
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 3 września 2007, 10:51
Kontaktowanie:

Re: reagowanie świnek

Postautor: edyta » 20 stycznia 2008, 16:47

Moja świnka reaguje na drzwi do domu bo jak jest lato to się jej trawe przynosi :) Albo na drzwi od lodówki :P


SwinkaMorskaDyzio
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 12:43
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontaktowanie:

Re: reagowanie świnek

Postautor: SwinkaMorskaDyzio » 20 stycznia 2008, 17:50

Jak drapie świnkę po plecach to fajnie mruczy :D I po chwilli słodko cicho kwiczy a jak słyszy że coś szumżykuje jak bym otwierał paczkę cipsów to tak głośno kwiczy bo myśli że to pora karmienia , więc muszę mu dać coś do jedzenia bo będzie zawiedziony i straci we mnie zaufanie ;)


Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: reagowanie świnek

Postautor: Brila » 20 stycznia 2008, 19:21

A ja nigdy w obecności świnek nie mogę ruszyć worka, bo są przyzwyczajone, że z worka dostają trawę .
Wystarczy jeden szelest - i już w wrzask :zaglada:

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: reagowanie świnek

Postautor: Magda_Oska » 20 stycznia 2008, 21:59

Moje reagują na moje kroki stawiane na korytarzu (szczególnie rano, jak wstaję :P), na otwieranie lodówki, szelest worków foliowych, "szelest" karmy w pojemniku, obieranie warzyw i owoców, mycie warzyw i owoców, i pewnie na wiele więcej, tylko teraz sobie nie przypomnę.... ach jak to się głośno robi jak trójka zacznie piszczeć :D
Czasem mama się z nich śmieje, bo zaczynają też piszczeć, jak mama zajmuje się mięsem :D I tylko słychać: "Spokój, przecież wy nie lubicie mięsa :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Marshja
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 4 marca 2008, 13:33
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Re: reagowanie świnek

Postautor: Marshja » 6 marca 2008, 12:22

Zawsze jak wstawałam do szkoły to moja świnka głośno piszczała i wtedy musiałam ją pogłaskać albo przytulić. W końcu tak już się przyzwyczaił, że wstaje o jednej godzinie codziennie, że jak jakiegoś dnia wstawałam później to on i tak kwikał o tej 6 rano aż obudził moją mamę.
Teraz już nie budzi nikogo o 6 rano, bo ja wstaje o rożnych godzinach (nie chodzę na razie do szkoły bo mam złamaną nogę)i on kwika jak WIDZI że wstaje, a nie tak jak wcześniej MYŚLAŁ że wstanę.

No więc mój świnek reaguje jak wstaje, ale nie tylko.
Nie mogę nic jeść przy mojej śwince, bo on wtedy zaczyna głośno piszczeć i muszę się z nim podzielić, a jeśli to jest coś czego on nie je to jest problem. W takich wypadkach najczęściej muszę mu przynieść jakąś marcheweczkę albo coś innego.

Bardzo serdecznie zapraszam ;) : http://www.naszeswinkimorskie.pun.pl/forums.php
________________________________________________________________________
Codziennie za darmo nagrody! http://www.look4win.pl/rejestracja.php?polec=Marshja

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas