Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dziwne zachowanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.

Czy wasze świnki wchodzą pod siebie?

Tak
3
30%
Nie
6
60%
Sporadycznie
1
10%
 
Liczba głosów: 10

czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: czikuczikulinka » 22 kwietnia 2014, 9:03

no czasami zadzierając głowkę odpycha moja rękę policzkiem tak jakby (o ile tak to można opisać). ale czasami po prostu zadziera głowkę i tylko dotyka noskiem i czółkiem (o ile świnki mają czoła :distrustful: )do mojej dłoni jak go głaszczę. ale jak widzę, że mnie zaczyna odpychać to jakoś automatycznie zabieram rękę i ją wyjmuję z klatki - dla mnie to sygnął, że ma mnie dość i chce zostać sam w klatce, bez jakiś ludzkich łap.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: GalaxySparkle » 22 kwietnia 2014, 21:08

Ok. Jak odpycha, to b.dobrze, ze zabierasz, bo wlasnie to oznacza, ze ma dosc glaskania. :)


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: czikuczikulinka » 23 kwietnia 2014, 18:08

zauważyłam jeszcze coś dziwnego co mój prosiaczek robi. Mianowicie: skacze po całej klatce i tak jakby wyciera pupe o podłoże... w sensie, że jak ja to nazywam "jeździ tyłkiem po wiórkach"... próbuje rozgryźć co to może znaczyć :sad: myślałam, że może ma jakieś zatwardzenie czy coś takiego, ale kupczy normalnie (tak mi się wydaje), kupki wyglądają normalnie (podłużne, nie zbyt suche, zbite - krótko wg. mnie normalne, zdrowe) ale to jego zachowanie jest dziwne i irytujące bo jeżeli oznacza, że coś złego mu się dzieje to bym chciała mu pomóc, a tak jak nie wiem co się dzieje to czuję się bezradna.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: GalaxySparkle » 25 kwietnia 2014, 0:01

To jest dopiero dziwne. Moja tez tak robi, tylko bez skakania po klatce, ale moja jest samiczka i myslalam, ze sie podciera w ten sposob. Kiedys mialam samczyka i tak nie robil, a przynajmniej se nie przypominam (ponad 10 lat temu). Poza tym, zachowuje sie normalnie, produkcja bobkow w normie. W przyszlym tygodniu zawoze bobki do badania przed ewentualnym odrobaczeniem, to moze wtedy cos wyjdzie.


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: czikuczikulinka » 26 kwietnia 2014, 7:02

Myślałam o robakach ale poprzedni właściciel go odrobaczyl. Miałam kiedyś i samczyka i samiczke i żadne tak nie robiło. Jakby to było sporadyczne.... Ale on to robi dosc często - kilka razy dziennie. a może mój prosiaczek wyznaje gender i mentalnie jest samiczką? :) nie no, żartuje. Ale sie zastanawiam i myślę, że on może tak robi bo chce sobie "wytrzeć pupkę po kupczeniu"? Już sama nie wiem i wymyślam bzdury, ale wolałabym żeby to głupie wytłumaczenie było prawdziwe :D


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: GalaxySparkle » 26 kwietnia 2014, 23:02

Moglo sie cos pojawic od ostatniego odrobaczania. Zapytam o to podcieranie, jak zawioze bobki do badania. Dam znac, czego sie dowiedzialam.


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: czikuczikulinka » 27 kwietnia 2014, 11:00

Dzięki :) do głowy mi jeszcxe przyszło, ze moze to forma znaczenia terenu bo jak tak pojezdzi tylkiem po kocu na moim łóżku to unosi się intensywny zapach - ale nie zawsze.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: GalaxySparkle » 28 kwietnia 2014, 12:22

Ok, wiec zapytalam nasza pania weterynarz i dowiedzialam sie, ze najpopularniejsza przyczyna takiego podcierania sie sa robaki. Czekam na wyniki badania bobkow. Dzisiaj na maila mam dostac info, czy cos jest i przyjezdzac ze swinka na odrobaczenie czy jest czysto i tylko odbiore wyniki. Tez zbadaj swojego swiniaczka. Druga dosc prawdopodobna mozliwosc to uczulenie, ale skoro Twoj robi tak w wielu miejscach, to niezbyt prawdopodobne, ze wciaz ma do czynienia z alergenami.


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: czikuczikulinka » 28 kwietnia 2014, 14:10

Wczoraj spędziłam z nim cały wieczór i dzisiejszy ranek i ani raz tak nie zrobił. Tylko jak wsadzilam go do klatki ze świeżym podłożem. Raz przejechał tylkiem po wiorkach i zaraz w tym miejscu nasikal. Ale zapytam się lekarza o to odrobaczanie co i jak bo i tak się muszę udać. Nie wiem czemu ale za każdym takim "pociągnięciem" tylkiem unosi się zapach (dla mnie nieprzyjemny) dlatego myślę ze to moze "znaczenie terenu" :) ale weta i tak odwiedze. Dzięki jeszcze raz :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dziwne zachowanie

Postautor: GalaxySparkle » 29 kwietnia 2014, 22:48

Nie ma za co. U nas badanie bobkow wykazalo owsice. Jutro jedziemy na odrobaczenie. Zobacze, czy wciaz bedzie sie 'podcierac.'


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas