Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mieciu mnie się boi.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
MieciuSwinka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28 lipca 2010, 22:45
Lokalizacja: Łęczna. koło Lublina
Świnki morskie: Mieciu
Kontaktowanie:

Mieciu mnie się boi.

Postautor: MieciuSwinka » 28 lipca 2010, 22:57

Witam mam taki problem. Kiedy Mieciu wyjdzie ze swojego domku to podchodze do niego stopniowo to ucieka do domku i jest taki przestraszony jakby niewiem co ... Wziąłem jego smakołyk na rękę i chciałem żeby podszedł to siedzi przestraszony w domku. Dużo je, ale pije mało.
Dzisiaj rano obudził mnie pisk świnki. Z mojego doświadczenia wiem, że chodziło o jedzienie.
Proszę o pomoc. Mam go w prawdzie dopiero 2 dni ale, martwi mnie to czy on powinien oswoić się już po dłuższym czasie ale raz i porządnie czy stopniowo, niektóre rzeczy. Proszę o pomoc. Dzięki z góry :D


Awatar użytkownika

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: admin » 29 lipca 2010, 9:51

Zdecydowanie stopniowo będziesz zdobywał jego zaufanie. Daj mu kilka dni na przyzwyczajenie się do nowego otoczenia.


Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: Chochlik » 29 lipca 2010, 20:24

NIe martw się. Mój prosiek wychodził z domku tylko jak mnie nie widział. Wystarczyło, że zgasiłam światło wieczorem i urządzał harce. Spokojnie, stopniowo, a będzie OK.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

jadwigaluczak1
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 października 2010, 11:42
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: jadwigaluczak1 » 21 października 2010, 14:12

ja mam kajtka od 3,5 miesiąca ale w dalszym ciągu jest płochliwy.Na mój widok oczywiście piszczy na cały dom i daje koncert gryząc pręty klatki.Ale kiedy chcę wziąc go na ręce biega po całej klatce.Czy to wynika już zjego charakteru ?


Awatar użytkownika
Pyszasta453462
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 17 października 2010, 12:23
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: Pyszasta453462 » 21 października 2010, 16:00

miałam taki sam problem jak ty... :(
Moja Pyszasta też na oczątku bała się mnie i nie chciała się oswoić.... ale z jakimś czsem zmieniłoo się
teraz świnek lubi moje towarzystwo i jest 100% oswojony :**
z czasem mieciu się oswoi i będziecie miło spędzać razem cazs.. :)

POZDRAWIAM!!

Wasza Pyszastka xDD

Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: Chochlik » 21 października 2010, 20:02

Świnki nie koniecznie lubią sam moment brania na ręce. Mój Edward jest u mnie rok, ale nadal ucieka świnki mojej koleżanki mają dwa lata i nadal uciekają. Ale gdy zostaną wzięte na ręce wszystko jest OK. Nie przejmuj się

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: Sandi » 28 października 2010, 21:46

Praktycznie z każdą młodą świnką tak jest, więc się nie przejmuj, i przejrzyj inne tematy ;)

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
maniaczka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 22:24
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: maniaczka » 2 grudnia 2010, 22:31

moja za to jak mnie widzi (tata) to udaje ze go nie ma i nieruchomieje w miejscu, to jest straszne. Probuje wszystkiego a ciagle sie mnie boi.


Anonymous

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: Anonymous » 2 stycznia 2011, 15:08

Witam, ja mam świnke od tygodnia ale ona nadal sie boi,
jak podchodze do kladki to ucieka do domku czasem uda mi sie usiąść koło klatki ale jak otworze dzwiczki to ucieka.jak jest w domku to daje sie pogłąskać ale jest jakis przestraszony , jak mu daje jakis smakołyk to czesto nie bierze , a jak juz weźmie to po minucie lub dwóch . chciałbym sie dowiedzieć czy to normalne , i co dalej robić jak oswajać


swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Re: Mieciu mnie się boi.

Postautor: swinkowski » 2 stycznia 2011, 16:42

Tak będziesz miał jeszcze conajmniej 1 miesiąc, bo świnka musi się oswoić! Nie rozumiecie tego.

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas