Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

nauka czystości

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: nauka czystości

Postautor: kin28 » 4 listopada 2017, 17:45

Była druga, ale po wielu nieudanych próbach łączenia - Lilo definitywnie jest aspołeczny.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika

Funtana
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 20 października 2017, 0:07
Kontaktowanie:

Re: nauka czystości

Postautor: Funtana » 19 listopada 2017, 22:48

Ja tez probuje nauki czystosci i nic z tego. Brudno wszedzie tylko nie w kuwecie :sad:
Najgorsze jest to, ze po wyjeciu z klatki swinki zalatwiaja sie gdzie popadnie. W pokoju jest dywan i ciagla laduja na nim siuski i bobki. Nie wiem juz co robic. Oczywiscie wycieram wszystko jak najszybciej, ale obawiam sie, ze wkrotce bedzie smierdziec caly dywan. Sa na to jakies sposoby? Jak Wy to urzadzacie? Bo odechciewa mi sie wypuszczac swinek, a nie chcialabym zeby tylko cale dnie siedzialy w klatce :(


Isine
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 24 sierpnia 2017, 10:02
Lokalizacja: lodzkie
Świnki morskie: Zosia i Perperuna
Kontaktowanie:

Re: nauka czystości

Postautor: Isine » 15 grudnia 2017, 10:56

Kochani, niedługo w moim domu pojawią się moje pierwsze świnki *yaaaaay*. Chciałabym od początku uczyć je korzystania z kuwety. Nie wiem tylko, czy wstawić im tę kuwetkę od razu (mam zamiar używać dry beda, więc czy możliwe jest, że wybiorą do siusiania inną ściółkę, która będzie w kuwecie?), czy poczekać do pierwszego sprzątania i zobaczyć, w który róg się najczęściej załatwiają i dopiero wtedy postawić tam kuwetę?


Norman999
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 lipca 2019, 12:14
Kontaktowanie:

Re: nauka czystości

Postautor: Norman999 » 15 lipca 2019, 12:19

Nie może mieć gołego plastiku. Chciałabyś chodzić po swoich bobkach itd? Raczej nie.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

  • Dołącz do nas