Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Relacje między świnkami

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Konto usunięte

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Konto usunięte » 23 sierpnia 2011, 21:55

Moze cos zmienilas,diete,kosmetyk albo witaminy i zapach twojej skory mu nie odpowiada?Smieszne to sie moze wydawac,ale naprawde,kiedys kupilam sobie krem do rak z arnika myslalam ,ze Lola sie wscieknie taka nerwowa byla jak ja bralam na rece,raz mnie uzarla a odstawilam krem(po tygodnoach kombinowania) i problem minal...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cherry
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 5 marca 2011, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Krakers i Drops
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Cherry » 23 sierpnia 2011, 21:57

Kto by pomyślał, doszło do tego, że świnka morska wybiera krem jaki ma używać pańcia :lol:

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Artur Schopenhauer

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: vagina_denata » 23 sierpnia 2011, 22:26

Nie, raczej to nie jest to, są chwile kiedy Lucuś się przytula i rozpłaszcza. Po prostu już taki typ, że trzeba trafić na odpowiedni moment :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Damian_1 » 23 sierpnia 2011, 22:59

Cherry - a jaką masz klatkę (wymiary) :?:
Teraz mi się wydaje że jak kiedyś miałem jeszcze Luzaka i te świnki co mam że się między nimi nie układało przez za małą klatkę :| (może źle zrobiłem że go oddałem i żałuję, ale oni jak byli na tym samym piętrze to się czuli i nie było za wesoło, a na dole zimą jest zimno, za zimno dla świnek, mogłem spróbować z większą klatką, żałuję).
Ale co do Bamaka i Łatka to się między nimi układa rewelacyjnie, widać że się lubią :P


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Sandi » 24 sierpnia 2011, 10:35

damianek333-myślę, że rozmiar klatki u Cherry to nie powód, dla którego świnki od jakiegoś czasu mają jakieś konflikty ;) Bo z tego co wiem, klatka Krakersa i Dropsa ma wymiary 120x60.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Cherry
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 5 marca 2011, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Krakers i Drops
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Cherry » 24 sierpnia 2011, 11:02

Sandi ma racje, klatka to 120-tka. I ja też nie sądzę, że to chodzi o wielkość, bo podobnie Krakers zachowuje się na wybiegu. Poza tym - wcześniej się tak nie zachowywał.

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Artur Schopenhauer

Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Damian_1 » 28 sierpnia 2011, 0:16

Nie ma się czym przejmować jeśli nie dochodzi do krwawych bitw.
Świnki może ustalają hierarchię :?:


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: vagina_denata » 28 sierpnia 2011, 0:42

Właśnie podejrzewam, że u mnie wszelkie fochy są związane z dorosłością Piotrusia i tym, że pewne rzeczy trzeba ustalić jeszcze raz. Dzisiaj zauważyłam, że to młody startuje do Lucka, a nie na odwrót, jak sądziłam wcześniej (kto by pomyślał, takie to wypłoszone i delikatne). Ale do walki nie dochodzi, tylko terkoczą i gonią się po całym mieszkaniu.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Konto usunięte

Re: Relacje między świnkami

Postautor: Konto usunięte » 28 sierpnia 2011, 1:56

vagina_denata pisze:Właśna podejrzewam, że u mnie wszelkie fochy są związane z dorosłością Piotrusia i tym, że pewne rzeczy trzeba ustalić jeszcze raz. Dzisiaj zauważyłam, że to młody startuje do Lucka, a nie na odwrót, jak sądziłam wcześniej (kto by pomyślał, takie to wypłoszone i delikatne). Ale do walki nie dochodzi, tylko terkoczą i gonią się po całym mieszkaniu.

Daisy podrosla i zaczela tak Lucy "atakowac" ,lazi za nia i terkocze,obchodza sie w kolko i tak z nogi na noge przestepuja,wyglad jak by tanczyly,jak dotad narazie na tym koniec,Loli nikt z tronu(czyt.hamaka) nie zrzuca,przewaznie Lucy ustepuje,zawsze taka z niej mamuska


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Relacje między świnkami

Postautor: vagina_denata » 31 sierpnia 2011, 12:56

Nie chcę zapeszać, ale moje świnie już się chyba pogodziły. Siedzą zamknięci w klatce już półtorej godziny (!) - jest cisza i spokój. Wcześniej nie mogłam spokojnie poodkurzać, bo awantura wybuchała po 5 minutach.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas