Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie świnki morskiej

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Karena » 15 lipca 2008, 21:52

Tak jak pisałam w poprzednim temacie, daj śwince czas, zostaw ja na razie, nie wyjmuj z klatki, niech oswoi się z otoczeniem, zapachami, dźwiękami.
Co do klatki, to może być, wiadomo, że im większa tym lepsza, ale dla 1 świnki wystarczy, pod warunkiem, że będzie codziennie miała wybieg. Przy dwóch świnkach klatka 100 cm. dł.

Duszek [*]

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Migusia » 21 lipca 2008, 9:54

Ja miałam także bardzo podobnie.Najpierw kupiliśmy Abi,a dopiero chyba po dwóch/trzech msc. Emi.Na początku Strasznie się gryzły,bo Abi uważała, że nasz dom i klatka jest tylko jej.Emi musiała mieszkać w klatce dla chomika :rozpacz: ale na szczęście się mieściła.Musieliśmy je obie wypuszczać, bo obie chciały sobie pobiegać.Więc dzieliliśmy kuchnię lub pokój na dwie części poduszkami.
Któregoś dnia,gdy wracałam ze szkoły,weszłam do domu i patrzę,a świnki biegają razem na jednym małym kawałeczku kuchni :D I do dzisiaj sąbardzo dobrymi przyjaciółkami(i nawet czasem wyglądają jak siostrzyczki :D )i mieszkają w jednej klateczce :D

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
Miśka
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lipca 2008, 11:05
Lokalizacja: Kostrzyn
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Miśka » 21 lipca 2008, 11:39

Ja moją świnkę oswoiłam tak: Przez pierwsze 3 bądź 4 dni zostawiłam go w spokoju, aż czuł się na tyle pewnie, że chodził swobodnie po klatce, przyzwyczaił się do dźwięków itd. Po tych 3-4 dniach wyciągnęłam go i położyłam na kolana. Robiłam to 2-3 razy dziennie i po dość krótkim czasie (nie pamietam już ile) Ziomek się oswoił i przysypiał na rękach :)

Tak pragnę silną być, a jestem słaba wygrywa graphite...

Grzanka75
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 17:36
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Grzanka75 » 12 sierpnia 2008, 16:05

Moja Punia jest u mnie od 5 dni.Kupiłam ją w Kakadu.Swinka ma 4mies.nie lubi głaskania,ale na kolanach zasypia.Jak ją wyciągac z klatki to kopie tylnymi nogami.Podchodzi do ręki jak jej cos wkladać do jedzenia.Czy Wasze prośki tez tak dziwnie po klatce podskakują?


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: admin » 12 sierpnia 2008, 16:11

Chodzi Ci o wysokie, pionowe skoki? Jeśli tak, to tak :) Wyrażają w ten sposób zadowolenie lub zdenerwowanie.


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Karolajna » 12 sierpnia 2008, 16:18

Świnka na razie jeszcze oswaja się z otoczeniem.
Trochę zajmuje oswajanie świnki.
Od razu nie będzie Ci pchać się na ręce. Poczekaj teraz to kwestia czasu i cierpliwości ^^

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Grzanka75
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 17:36
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Grzanka75 » 12 sierpnia 2008, 16:23

Tak śmiesznie podskakuje,tak jakby chciała zwinąć się w kulkę.Jednego dnia jest śmielsza, a na następnego dziksza.


Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Brila » 16 grudnia 2008, 20:03

Spokojnie, to wymaga czasu.
Ważne, żeby poświęcić śwince czas. Bardzo wiele możesz sam zaobserwować, przyglądając się zachowaniu świnki "z boku", czyli tak, żeby nie czuła Twojej obecności. Przede wszystkim trzeba zachowywać się spokojnie. Kieruj się radami przedstawionymi w moim pierwszym poście, albo ewentualnie, postami Twoich poprzedników, jeśli zajdą jakieś niejasności.

W razie potrzeby o wyjaśnienie czegoś dogłębniej, śmiało pisz :)

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
MatiAmorki
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 16 grudnia 2008, 17:47
Lokalizacja: Brusy
Świnki morskie: Pluto
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: MatiAmorki » 16 grudnia 2008, 20:16

Jak węjdę do pokoju to Pluto się chowa w kącie nie wiem z jakiego powody :(
A jak czytam mu książkę to się mi przygląda i je marchewkę :D Fajnie to wygląda :P


Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Brila » 16 grudnia 2008, 20:24

Trzymasz klatkę na podłodze? Jeśli tak, to moje świnki też się tak zachowują. Tzn. Nike, Kubuś się przyzwyczaił ;) Dlatego teraz Nike ma klatkę obok łóżka. Niestety, u mnie w domu nie ma innego miejsca na klatki.

Pomyśl o wyższym ulokowaniu, jeśli masz takie możliwości, ale pamiętaj, żeby klatka była bezpieczna - żeby czasem nie spadła razem ze świnką! Mogłoby się to skończyć tragicznie...

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

  • Dołącz do nas