Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie świnki morskiej

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
MatiAmorki
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 16 grudnia 2008, 17:47
Lokalizacja: Brusy
Świnki morskie: Pluto
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: MatiAmorki » 9 marca 2009, 11:18

Dzieki :super: zobacze do da sie zrobić :)


Awatar użytkownika

irmina
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 3 grudnia 2009, 18:44
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: irmina » 27 marca 2010, 9:30

U mnie na www.swineczki.blox.pl jest dokaldny opis jak oswoić świnkę morską i inne :)
Aby oswoić świnkę morską, na początku podawajmy im przez kratki świeżą, soczystą karmę typu marchew, sałata. Świnka będzie chciała na początku zabrać jedzonko i zjeść w swojej kryjówce. Dlatego trzymajmy mocno warzywo lub owoc i po chwili dopiero dajmy go gryzoniowi. Po pewnym czasie świnka będzie jadła nam z ręki. Wtedy powinniśmy pogłaskać ją przez szczebelki. Jeżeli świnka da się pogłaskać, znaczy, że osiągnęliśmy sukces!! Można także oswoić świnkę bez jedzenia. Ale także musimy być bardzo ostrożni.

Mniej więcej po tygodniu możemy świnkę położyć sobie na kolanach i otoczyć ją ramionami, aby nie uciekła. Jednak nie powinniśmy jej głaskać, ponieważ może się przestraszyć. Po ok. 15 minutach powinniśmy świnkę odstawić do klatki. Ćwiczenie to należy powtarzać, aby świnka oswoiła się do naszego zapachu. Gdy świnka będzie już spokojnie siedzieć na naszych kolanach, możemy ją delikatnie pogłaskać. Życzę powodzenia w oswajaniu :)


Anonymous

Re: Jak oswoić świnki?

Postautor: Anonymous » 5 listopada 2010, 15:32

ja mam świnkę samca od 6 tygodni i nadal się mnie boi biore ja na ręce głaskam i sie nie boi ale gdy chcę ją wziąć z klatki
to odrazu ucieka do domku :(
co ja mam zrobić ?
Pomóżcie prosze ; :D


Awatar użytkownika
Karl Ruger
Użytkownik
Posty: 775
Rejestracja: 1 listopada 2010, 10:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Świnki morskie: Luna & Blanka
Kontaktowanie:

Re: Jak oswoić świnki?

Postautor: Karl Ruger » 5 listopada 2010, 18:27

Ja mam tak samo :) Wybawiam świnkę z domku jej ulubionym przysmakiem-buraczkiem świnka wychodzi i ją łapię :)

Obrazek

Living is easy with eyes closed.

Puli
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 listopada 2010, 20:28
Kontaktowanie:

Re: Jak oswoić świnki?

Postautor: Puli » 22 listopada 2010, 16:59

Ja mam świnke 3 dni i jestem NARAZIE cierpliwa ; D


Anonymous

Re: Jak oswoić świnki?

Postautor: Anonymous » 24 listopada 2010, 12:54

a ja wczoraj wzięłam do domu świnkę, miesięczną, jest prześliczna. Zabrałam ją z hodowli, gdzie do wzięcia było 30szt Więc zakładałam, że nie było brane na ręce i miałam rację. Maleństwo było bardzo wystraszone, zauważyłam, że ma poszarpane uszko, więc pewnie jakieś "walki świnek" były :)Mimo, że bardzo się boi, da się wziąć na ręce i przytula się. Problem z tym, że nie widziałam, żeby pila albo jadła. Mam nadzieję, ze jej przejdzie. Chcę mieć oswojoną świnkę, nie mam dla niej klatki, tylko drewniane pudełko z którego będzie wychodzić na mieszkanie gdy tylko będzie miała ochotę.


Anonymous

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Anonymous » 7 stycznia 2011, 10:06

co zrobić żeby prosie nie gryzło palców :hmmm:


Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Sensibles » 9 stycznia 2011, 16:42

Świnka nie gryzie palców ze złośliwości, ale z ciekawości. Zapewne świnka nie gryzie do krwi, tylko podgryza - Xsara też ma takie odruchy, ale już jej to przechodzi.

Możliwe też, że świnka myli ręce ze smakołykami - jeśli masz np. mydło zapachu jabłkowego to się nie dziw.

P.S. Piszesz stosunkowo dużo postów na forum, może się zarejestrujesz, Anonymousie ?

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

swinkowski
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 13 września 2010, 19:15
Świnki morskie: Filek
Kontaktowanie:

Oswajanie świnki morskiej

Postautor: swinkowski » 11 stycznia 2011, 18:30

Po jakim czasie swinka się oswaja? Moja ma już pół roku, a się do końca nie oswoiła.

http://sims3zwierzaki.pl/index.php/pl/praca/2206 - kliknij "jestem za" przez 4 dni codziennie!

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie świnki morskiej

Postautor: Sensibles » 11 stycznia 2011, 18:46

swinkowski - zależy, co uważasz za oswojone. Jeśli według ciebie świnka jest oswojona już w tym momencie, gdy się nie boi, jak wkładasz jedzenie do klatki - to takie oswajanie nie powinno trwać zbyt długo.
Jeśli jednak za świnkę oswojoną uważasz taką, która bez problemu da się głaskać i brać na ręce, to może potrwać trochę dłużej. Tzn. samo głaskanie nie powinno być elementem uciążliwym i dość szybko świnka powinna się do tego przyzwyczaić, ale jeśli chcesz sprawić, aby prosiaczek wchodził na rękę - potrwa to długo, może i ponad rok. Dlatego bądź cierpliwa.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas