Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Homoseksualna świnka morska

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
krolikbystrzak

Homoseksualna świnka morska

Postautor: krolikbystrzak » 28 października 2011, 6:33

Witajcie.

Na wstępie powiem, że tytuł nie koniecznie oznacza, że moja świnka jest homo. Zresztą przeczytajcie a się dowiecie.

Dwa miesiące temu kupiłam świnkę morską samca 4-miesięcznego (nazwijmy go 1). Wczoraj byłam u weterynarza i jak 1 zobaczył zwierzątka po prostu oszalał ze szczęścia. Doszłam do wniosku, że kupię mu przyjaciela. I kupiłam kolejną świnkę morską samca 3-miesięcznego (nazwijmy go 2), czyli 3 miesiące młodszego i mniejszego od 1.
Niestety w domu zaczął się problem. 2 jest wystraszony i piszczy, ale z 1 było tak samo, więc tym się nie przejmuję. Przejmuję się jedynie tym, że 1 wcale nie pomaga młodszemu. Z początku cieszył się i lizał młodego, ale później zaczął wyciągać się przed nim, wolno chodzić i gruchać, tak jak samce zachowują się w okresie rozrodczym. Później doczytałam, że może to oznaczać, że 1 chciał pokazać 2 kto tu rządzi. Niestety w nocy obudził mnie głośny pisk drugiego. Pierwszy go gwałcił! Wiem, czytałam, że gwałcenie to rzecz naturalna, ale w tym przypadku 2 jest jeszcze za mały, przestraszony i to go najwyraźniej bolało. Później puszczał bączki, więc musiał zostać "trafiony" w odbyt. 2 wyraźnie się boi 1. Nie tłuką się nie gryzą, tylko po prostu malutki się boi i to mnie przeraża.
Czy to się uspokoi? Czy świnki zaprzyjaźnią się jeszcze? Jak je ze sobą oswoić? Ile dni może potrwać ten strach młodszego wobec starszego? A może warto zacząć szukać nowego właściciela dla młodszego (bo nie stać mnie na oddzielną klatkę, poza tym nie mam miejsca)?

Pomóżcie.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: nugatka » 29 października 2011, 9:15

W żadnym wypadku nie rozdzielać, ani nie dzielić klatki na pół! Potem można ich już nie połączyć. Krwi i bitew nie ma to znaczy, że świnki się akceptują. A gwałcić i tak się czasem będą - przywódca musi pokazać "kto tu rządzi". Mały też będzie od czasu do czasu startował do dużego. ;-)


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: Talia » 29 października 2011, 12:34

Dokładnie jak pisze nugatka. Zostawię w spokoju, prędzej czy później się uspokoją, czasami może to wracać.
Tak to wygląda u samców i raczej nie jest to nic strasznego, świnka raczej piszczy dlatego, że jej się to nie podoba. Na razie maluch może tylko piszczeć, czasami z wiekiem uczą się skutecznie odstraszać drugiego prosiaczka.
Nie ma się czym przejmować, moje świnki robią dokładnie to samo, a potem siedzą przytulone w jednym rogu ;)


Konto usunięte

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: Konto usunięte » 29 października 2011, 12:44

Buhahahaha czulosc po?


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: Talia » 29 października 2011, 12:47

Dokładnie :D
Teraz już im trochę przeszło i Xerox odpuścił Speeduchowi ;) A Speedy już nie taka ciapa i potrafi pokłapać zębami ;)


Martex
Użytkownik
Posty: 534
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 17:09
Świnki morskie: Miki i Lukas
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: Martex » 5 listopada 2011, 10:19

Czytając to kiwałam głową na 'tak' :D Moje świnki też tak ostatnio robiły. Miki wchodził na Lukasa, też przy nim gruchał. Przed chwilą znowu tak robiły . I tak całą noc (ale nie dzisiaj,tylko wcześniej, teraz się do siebie przytulają:))...Mama przedzieliła ich na kilka godzin, potem włożyła do klatki i się uspokoiły. Nie wiedziałam o co chodzi. Na szczęście moja najlepsza przyjaciółka, NiCiA, uspokoiła mnie i powiedziała, że to hormony i że to normalne ;) Mama też mi tak mówiła. Płakałam i myślałam, że chce mnie tylko pocieszyć. No, ale okazało się, tak jak mówią poprzedniczki - gwałciły się. I to u samców normalne.

nugatka pisze:W żadnym wypadku nie rozdzielać

Zgadzam się ! Moja mama wtedy oddzieliła, ale to na kilka godzin bo nie dało sie spać. O 6 znów ich połączyliśmy.


Cavikowy Dom
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lutego 2021, 19:30
Lokalizacja: kraków
Świnki morskie: Alvinek (Świnka Abisyńska) ur. 8.11.2020
Tyson (Świnka Gładkowłosa) ur. 9.08.2020
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: Cavikowy Dom » 11 lutego 2021, 20:47

Moja Świnka Alvin (nazwijmy go jeden XD) ma przyjaciela Tysona (nazwijmy go 2 LOL). 2 codziennie przynajmniej 1-2 razy dziennie gwałci 1 (1 jest młodszy od 2). i nie wiem czy to jest normalne i czy się oduczą, proszę o pomoc

Krzysztof.S

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: MajaiRosie » 11 lutego 2021, 21:07

Jesteś pewien ich płci?
Co oznacza "oduczą"? To naturalne zachowanie każdego zwierzęcia, nie ma w tym agresji ani niczego niepokojącego.


Cavikowy Dom
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 lutego 2021, 19:30
Lokalizacja: kraków
Świnki morskie: Alvinek (Świnka Abisyńska) ur. 8.11.2020
Tyson (Świnka Gładkowłosa) ur. 9.08.2020
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: Cavikowy Dom » 12 lutego 2021, 20:50

MajaiRosie

Byłem u weterynarza i jest on pewien że są to 2 samce

Krzysztof.S

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Homoseksualna świnka morska

Postautor: MajaiRosie » 13 lutego 2021, 1:15

To się nie przejmuj, ignoruj :) Jest to zdrowe, możesz czasem zobaczyć mokre futerko z wiadomego powodu, to nic złego, nic nienaturalnego, żaden nie czuje się pokrzywdzony


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas