Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie chce w nocy spać

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: borabora » 20 listopada 2011, 12:41

Mam od 5 dni świnkę. Jeszcze nie jest do końca ufna, łatwo się płoszy, ale po trochu nabiera do mnie zaufania. Przyjemne grucha, gdy ją głaszczę i biorę na ręce i już nie siedzi non stop w bezruchu. Jednak chodzi prawie tylko wtedy, gdy musi coś zjeść, lub się napić. Resztę dnia siedzi w kącie i obserwuje. Natomiast gdy tylko gaszę światło, zaczyna radośnie skakać po całej klatce, popiskiwać i przemeblowywać całą klatkę. Trochę to niekomfortowe, bo klatkę ze świnką postawiłem zaraz obok łóżka, a nie chcę jej przestawiać, bo świnka się zestresuje. Świnki powinny w nocy spać, a moja robi dokładnie na odwrót. Od kilku dni przez nią nie dosypiam:P.
Do klatki nie włożyłem jeszcze domku, bo przeczytałem, że nowej śwince nie powinno się dawać takiej kryjówki, bo dłużej się będzie oswajać z nowym otoczeniem.
Co mogę zrobić, żeby przestawić świnkę na tryb dzienny?


Awatar użytkownika

drelin
Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 16 października 2011, 8:28
Świnki morskie: Zuzia [*]; Madzia & Tosia
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: drelin » 20 listopada 2011, 13:00

Nic :D
Chciałeś świnkę to się męcz :)
Żartuję :) Ale poważnie: nic nie poradzisz, może sama z czasem, jak będzie bardziej oswojona zacznie biegać i skakać w dzień-zresztą, na wybieg będziesz ją w dzień puszczał, to się wyszaleje może :)
I nie martw się: z czasem przestanie Ci to przeszkadzać w spaniu :) Przyzwyczaisz się :)

A z tym domkiem... zdania są podzielone, ja myślę, że dobrze jeśli świnka ma się gdzie schować na początku. Chociażby pod półką czy jak, moja, pod czapką ;)


Awatar użytkownika
Damian
Użytkownik
Posty: 831
Rejestracja: 24 lutego 2011, 19:05
Lokalizacja: Pszów
Świnki morskie: Jessi ;) fifi [*]
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: Damian » 20 listopada 2011, 13:14

Moja też tak miała, przez pierwsze kilka dni :) A teraz jej przeszło. Lecz moja od początku miała domek, fakt siedziała, w nim często, ale b. szybko sie oswoiła... Wierzę, że twojej tez przejdzie :)

Obrazek

borabora
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 listopada 2011, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Effy
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: borabora » 20 listopada 2011, 13:33

Czyli lepiej domek włożyć? Boję się, że to będzie tak, że jak jej go włożę, to tyle będę ją widział:/ A tak przynajmniej mogę ją pogłaskać jak siedzi - widzę, że to lubi, bo wtedy grucha


Awatar użytkownika
kdp2
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 października 2011, 9:53
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: kdp2 » 20 listopada 2011, 17:32

Wiesz ja na początku do klatki daję np. hamak - świnka ma gdzie się schować ale jest też widoczna, więc oswaja się z otoczeniem, po jakimś czasie daję półeczkę - nie jestem zwolennikiem domków.

Jeśli możesz nie kupuj świnki w zoologu, zaadoptuj viewtopic.php?f=4&t=4215 viewtopic.php?f=4&t=4214 lub zgłoś się do zarejestrowanej hodowli
Nie ma mnie przez sprawy rodzinne i zawodowe - gdy będę potrzebna proszę o PW.
Obrazek

Konto usunięte

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: Konto usunięte » 20 listopada 2011, 19:52

Swinka ma dom i kochajaca rodzine,ma czysto ,sucho i jest najedzona,jest szczesliwa,wiec energia ja rozsadza,a ze jeszcze sie Ciebie boi i zrywa w nocy,jak sie oswoi to sama sie przestawi.


Awatar użytkownika
Justica77x
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 8 listopada 2011, 14:37
Lokalizacja: Cieplutki domek pokryty siankiem ;)
Świnki morskie: Mika ;*
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: Justica77x » 6 grudnia 2011, 2:04

Moja ma identycznie ale z kazdym tygodniem jest coraz lepiej. Chociaz nie powiem nocna lampke musze jej zapalac bo i inaczej dostaje swira, jest cala czarna i jak jest ciemno to sie boi bo moze siebie nie widzi hehe xD nie wiem

'' Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem. ''
— Arthur Schopenhauer .

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: vagina_denata » 6 grudnia 2011, 8:46

Niczego się nie boi, po prostu świnki to nocne zwierzątka. Z czasem przestawiają się na tryb życia właściciela.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Hasan
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 10 listopada 2011, 0:08
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: Hasan » 7 grudnia 2011, 10:28

Dokładnie, daj jej się wyszaleć za dnia to nie będzie miała sił na harce w nocy. ;) Ale nie radzę wypuszczać gryzonia na pare minut przed pójściem spać (ja tak zrobiłem i nockę miałem z głowy;)) Bobkowi wydawało się że to dalsza część zabaw;) Większość małych świnek jest niesamowicie ruchliwa. Narzuć jej pewien "harmonogram dnia" i daj jej się do tego przyzwyczaić ;)
pzdr


Awatar użytkownika
Mango
Użytkownik
Posty: 779
Rejestracja: 1 sierpnia 2010, 10:40
Lokalizacja: Fajna wiocha
Świnki morskie: Celiś & Kubuś
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce w nocy spać

Postautor: Mango » 7 grudnia 2011, 14:57

vagina_denata pisze:Niczego się nie boi, po prostu świnki to nocne zwierzątka. Z czasem przestawiają się na tryb życia właściciela.

No właśnie;) Np. Celin w dzień się bawi, tuli itp., w nocy śpi, a Kuba robi to co Celin :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

  • Dołącz do nas