Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
świnkoowa
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 lutego 2012, 13:21
Kontaktowanie:

Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: świnkoowa » 19 lutego 2012, 16:16

Przepraszam za niejasny temat, nie umiałam sformuować inaczej, już tłumaczę: chodzi o to, że z koleżanką chciałabyśmy kupić naszym prośkom towarzysza. Mamy problem: martwimy się, że nasze świnki mogą nie zaakceptować nowej towarzyszki, którą zamierzamy kupić. Póki co nasze świnki są samotne, więc postanowiłyśmy je ze sobą spotykać, jak będzie ładna pogoda. Idziemy do siebie mniej więcej 3 minuty. Czy jeżeli nasze świnki się zaakceptują, to inne prosiaki też polubią? Dodam jeszcze, że nasze świnki są przeciwnej płci :? Muszę swojego prosiaka wykastrować :|


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: vagina_denata » 19 lutego 2012, 16:27

Odradzam takie spotkania, świnki będą nieszczęśliwe nieustannie zyskując i tracąc towarzysza.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Re: Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: Mufeska » 20 lutego 2012, 9:43

Jak swojego prosiaka wykastrujesz i dokupisz samiczkę, to nie powinien jej atakować, gryźć, itp.
Może być jednak gorzej, jeśli kupisz samczyka, chociaż to wszystko jest kwestią charakteru świnki.

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

Konto usunięte

Re: Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: Konto usunięte » 20 lutego 2012, 10:25

Mufeska pisze:Jak swojego prosiaka wykastrujesz i dokupisz samiczkę, to nie powinien jej atakować, gryźć, itp.
Może być jednak gorzej, jeśli kupisz samczyka, chociaż to wszystko jest kwestią charakteru świnki.

Z tym,ze nie od razu po kastracji mozna wpuscic samiczke,trzeba odczekac kilka tygodni.


invicta
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 4 marca 2012, 23:07
Kontaktowanie:

Re: Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: invicta » 4 marca 2012, 23:30

Ja miałam przez 3 miesiące samiczkę samą. Postanowiłam sprawić jej towarzyszkę. Ku mojemu zdziwieniu zaakceptowała ją praktycznie od razu. Plusem mógł być fakt, że obie świbki są młode. Teraz od prawie miesiąca mieszkają razem i wyglądają na bardzo szczęśliwe :) zaraz po zakupie nowej świnki przedstawiłam ją mojej obecnej najpierw poza klatką, potem obie umieściłam w klatce. Wykorzystałam sytuację stresową obu świnek i je połączyłam - efekt obustronna akceptacja i radośc z towarzystwa. Widać, że im dobrze razem, mimo, że hierarchia ważności jest też dobrze zauważalna - oczywiście starsza świnka rządzi :D ale nigdy nie skrzywdziła swojej koleżanki :))
Ostatnio zmieniony 5 marca 2012, 10:30 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zdanie zaczynamy z duzej litery!


świnkowa mama

Re: Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: świnkowa mama » 1 czerwca 2012, 11:16

mam dwie samiczki świnek, które z początku nie chciały się pogodzic :? . Hrumcia ma 8mies a Perła 5. ta różnica wiekowa wiele zmienia, więc jeśli chcesz pogodzic dwie samice, MUSZĄ byc w podobnym wieku!!! trzymam je w osobnych klatkach, a tylko na wybiegu są razem bo wtedy się nie gryzzą ;)


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Jeśli dwie świnki się zaakceptują to inne świniaki też?

Postautor: Aperea » 1 czerwca 2012, 12:10

świnkowa mama pisze:mam dwie samiczki świnek, które z początku nie chciały się pogodzic :? . Hrumcia ma 8mies a Perła 5. ta różnica wiekowa wiele zmienia, więc jeśli chcesz pogodzic dwie samice, MUSZĄ byc w podobnym wieku!!! trzymam je w osobnych klatkach, a tylko na wybiegu są razem bo wtedy się nie gryzzą ;)


Nie muszą! Jeden samczyk może być młodziutki (1 miesiąc).


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

  • Dołącz do nas