Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
hubert602
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 11:37
Świnki morskie: Pysia
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: hubert602 » 11 maja 2012, 21:30

Dobrz ,ok obiecuje Wam ,ze juz nigdy wiecej nie spotkam swojej swinki z inna ,jesli juz jak cos to dokupie samiczke.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: Sensibles » 11 maja 2012, 22:40

Nie chodzi o obiecanie nam, bo to nic nie daje, ale o to, żebyś ty postępowała prawidłowo i nie narażała świnek na tęsknotę i uczucie rozłąki po ich spotkaniu. :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
hubert602
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 11:37
Świnki morskie: Pysia
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: hubert602 » 12 maja 2012, 9:48

nie bede narazal swojej swinki na tesknote dzieki wam zrozumialem ze robie zle :)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: kin28 » 12 maja 2012, 10:01

...To dobrze, ale to trochę dziwne, bo wygląda to tak jakbyś mówił to, byśmy się odczepili. Mam nadzieję, że mówisz serio. Dokup z hodowlii lub zaadoptuj koleżankę i wszyscy się ucieszą.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Konto usunięte

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: Konto usunięte » 12 maja 2012, 10:51

kin28 juz starczy,nie draz tego tematu bez konca.


Awatar użytkownika
hubert602
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 11:37
Świnki morskie: Pysia
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: hubert602 » 12 maja 2012, 20:30

teraz kin28 mowie to na powaznie nie zartuje daje wam slowo :)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: kin28 » 12 maja 2012, 20:46

Ok, tylko napisałam tak, bo tak to wyglądało, takie moje poglądy :) Jeśli tak, to ok.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

helutka
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2012, 11:02
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: helutka » 21 maja 2012, 11:25

Witam.
Po pierwsze jestem tu nowa, a po drugie moje świniaczki mają na imię Helga i Helena.
Mam pytanie, otóż od dwóch tygodni dziewczyny są razem w klatce. Ich spotkanie nie było najmilsze, przez godzinę świnki latały w powietrzu, teraz jest już ok, ale każda zajęła strategiczny punkt w klatce(100cm), nie śpią razem, a wręcz przeganiają się ze swoich miejsc. Helenka lubi podskakiwać, bawić się, a Helga cały czas burczy i czasem nawet kopniakiem odgoni Helenkę(są mniej więcej w tym samym wieku), Helga w ogóle jest małym przestraszonym dzikuskiem. Krew się nie leje, ale pełnej zgody nie ma.
Jednak wczoraj zauważyłam, że Helga zaczyna naśladować Helenę, kiedy wzięłam je do miziania Helenka zwyczajowo zaczęła lizać mnie po ręce, po chwili niepewnie zrobiła to Helga, kiedy Helenka znalazła kolejny labirynt z koca, po chwili również niepewnie zrobiła to Helga. I kiedy odłożyłam Helenę do klatki, by zająć się Helgą obie świnki zamarły, a potem usłyszałam dziwne odgłosy jednej i drugiej, tak jakby się nawoływały. Ucieszyłam się, ale gdy już obie były w środku Helga znowu zaczęła burczeć. I przepychanki nadal trwają i stąd moje może głupie pytanie, ale czy jest nadzieja, że one kiedyś skończą te bójki i w pełni się zaakceptują(dopiero poznaję moje świnki i zalezy mi żeby zrozumieć ich zachowanie), chciałabym adoptować jeszcze jedną, ale boję się, że wtedy się pozabijają.


Awatar użytkownika
asgoodasitgets
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 19:50
Świnki morskie: Dyzio i Kuba :)

Były: Jacek, Pysia, Pysio [*]
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: asgoodasitgets » 21 maja 2012, 11:39

Ja tam i tak Ci zazdroszczę, że są w jednej klatce przynajmniej. U mnie stoją dwie wielkie klatki bo się chłopcy nie pogodzili jednak. Kubisław jest po prostu nietolerancyjny i za nic nie akceptuje Dyzia. Wszystkie inne świnki są be dla niego. Mimo tego że Kubiś jest młodszy to daje do wiwatu starszemu. Na początku myślałam żeby może oddać Kubę ale nie potrafię... Serce by mi pękło chyba jakbym miała któregoś oddać... :) A u Ciebie myślę że się dziewczyny w końcu dogadają kiedyś :)


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Spotkanie dwóch świnek jak się będą zachowywać

Postautor: Aperea » 21 maja 2012, 11:50

Z tego co piszesz dziewczyny są na dobrej drodze! Daj im czas.
Postaw się w ich sytuacji, mieszkasz sobie w swoim mieszkanku, masz swoje kosmetyki i inne kobiece przybory (u świnek odpowiednikiem jest np. miska), któregoś dnia do Twojego domu przychodzi inna kobieta i mówi, że od dziś wszystko będzie WSPÓLNE! Wspólna szminka, wspólny tusz do rzęs (to tylko przykłady), pewnie nie raz byście się pokłóciły, może nawet trochę poszturchały, ale w końcu byście ustaliły, która używa czego pierwsza. Podobnie jest ze świnkami...


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

  • Dołącz do nas