Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Brak odgłosów ze strony Mojej Świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
sznajderro
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2012, 22:57
Kontaktowanie:

Brak odgłosów ze strony Mojej Świnki

Postautor: sznajderro » 17 maja 2012, 23:01

Witam. Jestem nowy na forum. Kupiłem tydzień temu świnkę, samca, ma on około 4 miesiące. Rasy rozetka. Świnka ma ładną sierść, je z apetytem, pije dużo wody, problem polega na tym ze od kiedy jest u nas nie piszczała i kwiczyła jeszcze ani razu? czy to moze byc niepokojące? jak ją puszcze po podłodze tez czasem pare kroków zrobi a potem stoi i sie rozgląda hehe. Bardzo prosze o radę?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Brak odgłosów ze strony Mojej Świnki

Postautor: vagina_denata » 18 maja 2012, 0:13

Świnki to gadatliwe stworzenia, ale skoro futrzak jest u ciebie dopiero tydzień może czuć się niepewnie i nie będzie wydawał żadnych dźwięków dopóki bardziej się nie oswoi.

Z wypuszczaniem na podłogę jeszcze bym poczekała, teraz to tylko niepotrzebny stres.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Brak odgłosów ze strony Mojej Świnki

Postautor: Aperea » 18 maja 2012, 8:31

Świnka jest z zoologa czy z czyjegoś domu? Jeśli ze sklepu zoologicznego to najpewniej nie miała zbyt wiele do czynienia z człowiekiem, czteromiesięczna świnka może już mieć swoje przyzwyczajenia, a jeśli została zabrana od innej świnki może czuć się zdezorientowana. Jeżeli je z apetytem, oraz pije to oswojenie jej jest kwestią czasu. Jeżeli posiadasz w klatce domek - usuń go, w zamian daj śwince sianko w którym będzie mogła się "zakopać" a jednocześnie pozostanie z Tobą w kontakcie wzrokowym od czego całkowicie odetnie ją domek... Nigdy nie wykonuj przy małym gwałtownych ruchów, rób wszystko powoli ale płynnie. Pamiętaj, że świnki tak jak ludzie mają przeróżne charaktery, jedna oswoi się szybciej, druga wolniej, ale uwierz warto poczekać, nie ma co się zniechęcać. Wiedz, że wcale nie trzeba brać świnki na ręce by się ona oswoiła! Daj jej się poznać, niech wie, że jesteś zupełnie niegroźny. Postaw się w jej sytuacji, gdzie wielki stwór zamyka Cię w klatce i co jakiś czas bierze na ręce lub stawia na otwartej nieznanej Tobie przestrzeni, gdzie może czyhać milion drapieżników w każdym kącie, a Ty nie masz zupełnie nic czym mógłbyś się bronić lub gdzie się schować! Warto również wiedzieć, że świnki są zwierzątkami stadnymi i w pojedynkę są podwójnie czujne, może warto by dokupić drugą świnkę?
W tajemnicy powiem Ci, że kiedy już świnek się oswoi to będą momenty, że zatęsknisz za jego milczeniem gdy będzie "krzyczał" głodny o 5 rano gdy tylko poruszysz się w łóżku :-D. Ja mam 12 świnek obok których nie przejdziesz obojętnie, jak tylko zobaczą człowieka to nie ma przebacz :-D.


Konto usunięte

Re: Brak odgłosów ze strony Mojej Świnki

Postautor: Konto usunięte » 18 maja 2012, 13:37

Tylko pamietaj,ze ewentualny kolega musi byc tej samej plci ;)


Awatar użytkownika
Aperea
Hodowca
Posty: 545
Rejestracja: 27 marca 2012, 23:58
Lokalizacja: SZCZECIN
Świnki morskie: Hodowla Rasowych Świnek Morskich - APEREA
Kontaktowanie:

Re: Brak odgłosów ze strony Mojej Świnki

Postautor: Aperea » 18 maja 2012, 14:34

Lub kupić samiczkę, a samczykowi obciąć jajka ;-). Pamiętaj jednak, że okres płodności będzie trwał jeszcze do 6tyg. w ciągu których świnki ABSOLUTNIE nie mogą być razem.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

  • Dołącz do nas