Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka bardzo zdziczała

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: nugatka » 9 czerwca 2012, 13:56

Ok., przyjmijmy, że IP dla Waszej małej miejscowości macie wspólne, ale jaki ma sens namawianie koleżanki na zakładanie konta, po to by pisała jakieś słowa obrony? Jeśli chce naprawdę pomóc, niech dorzuci się Tobie z kieszonkowego na porządnego weterynarza i pomóżcie tej biednej śwince, do diaska!


drelin
Użytkownik
Posty: 217
Rejestracja: 16 października 2011, 8:28
Świnki morskie: Zuzia [*]; Madzia & Tosia
Kontaktowanie:

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: drelin » 9 czerwca 2012, 16:49

A co do stresowania swinki jazda do weta: mniej by sie stresowała jadąc RAZ do poleconego, niz wożeniem jej do czterech.


Konto usunięte

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: Konto usunięte » 9 czerwca 2012, 21:04

Masz juz brystol? :D


mamka
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 18:48

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: mamka » 23 czerwca 2012, 23:19

ruby_anger pisze:Sianka niczym nie zastapisz,musi je miec,gdzie mieszkasz,w jakim miescie?

Ja mam sianko w pasniku i swinka wyciaga tyle ile chce poskubac. Sianko jako sciolka nie jest dobra bo po pierwsze mocz na sianku okropniec sie rozklada i smierdzi a po drugie duzo swinek majacych sianko jako sciolke ma uczulenie. Trociny podobno tez nie sa dobrebo pyl leci do noska i oczek. Ja uzywam sciolki w granulacie z miekiego drewna i jest super. Mocz sie wchlania w granulat i wystarczy zmieniac raz na tydzien w w klatce 60. Poza tym wiekszosc swinek sika przewaznie w jednym miejscu ale ze wzgledu na bobki trzeba wymieniac calosc, jednak raz na tydzien to nie jest wielki koszt.Co do sianka zaczelam przegladac bo byly w nim zaschniete zuki , slyszalam tez ze moga byc pasozyty ktorymi swinka moze sie zarazic. Jak jest w tym rawda nie wiem skoro zuki sa wysuszone. Swinka musi jesc sianko wiec uwazam ze pasnik jest dobrym rozwiazaniem. Co do veta to nie mozna isc do pierwszego lepszego ale do takiego ktory zna sie na swinkach. Jedni otwarcie potrafia powiedziec ze nie znaja sie na gryzoniach a tylko na psach , kotach a inni nie wiele wiedzac o swinkach krzywdza je stawiajac zle diagnozy.
świnkoowa pisze:Ale jak Ty sobie kin wyobrażasz jazdę autobusem ze świnką? To będzie dla niej okropna męczarnia jak ja kilka godzin będę po Oliwie krążyć szukając weterynarza. Rozważałam taką opcję i zrezygnowałam, bo moją świnkę łatwo zestresować i boję się, że takiej wizyty u weterynarza mogłaby nie przeżyć

Wiem przecież, że Sandra niewiele by tu zdziałała, ale jako przyjaciółka ma prawo mnie poprzeć.


Ile masz tat, ze takie dziwne rzeczy wypisujesz? kolezanka z forum podala Ci gdzie jest dobry vet, wystarczy znalezc na mapie a jesli nie bedziesz pewna to pierw podjechac samej a potem ze swinka. Ja tez ze swoja jechalam srodkami komunikacji do veta. Dla kazdej swinki to bardzo stresujace ale bez wizyty u specjalisty moze sie skonczyc bardzo zle. Przygotuj jej dobrze transporterek , obchodz sie jak z jajkiem i zawiez swinke. Nie wiem ile masz lat i nie probuje Cie obwiniac bo wydaje sie mi ze nie wiecej jak 10. Nie dobrze , ze nie mozesz decydowac o swojej swince skoro Twoi rodzice nie maja pojecia o tym ze pierwszy lepszy vet nie wystarczy.
Ostatnio zmieniony 24 czerwca 2012, 10:29 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie pisz posta pod postem


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: kin28 » 24 czerwca 2012, 0:07

Jak odświeżony to skorzystam:
Ja to mam nadzieję, że już dawno po wizycie, bo temat lekko przeterminowany. Miejmy nadzieję, że świnkoowa jedak jest odpowiedzialna.
Ps. Ma chyba 12, 13 lat ;)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Konto usunięte

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: Konto usunięte » 24 czerwca 2012, 10:31

Nie ma sensu kontynuowac tego tematu,skoro glowna zainteresowana juz sie nim nie interesuje.


świnkoowa
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 2 lutego 2012, 13:21
Kontaktowanie:

Re: Świnka bardzo zdziczała

Postautor: świnkoowa » 14 lipca 2012, 12:21

Jak nie jestem zainteresowana? Cały czas śledzę wasze posty i jakoś nie mam ochoty na nie odpisywać.

U bardzo dobrego weta byłam już daaaaaaaaaaawno (którego poleciła mi nugatka). Okazało się,że świnka ma świerzba- dostała 3 zastrzyki- każdy co 2 tygodnie.W chwili obecnej jest bardzo radosna i zdrowiutka.

I mam 14 lat, jakby ktoś chciał wiedzieć i póki co to raczej rodzice za mnie odpowiadają i za świnkę również (to kieruję do mamka)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

  • Dołącz do nas