Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Nika551
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 13:36
Świnki morskie: Karolcia
Kontaktowanie:

moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Postautor: Nika551 » 23 czerwca 2012, 13:41

Mam świnkę morską rozetkę .Mieszka u mnie od 4 mies. jest samiczką . Ostatnio strasznie zaczęła gryźć :(
Gryzie gdy próbuję ją pogłaskać ,gdy znienacka poruszę ręką obok niej ,gdy sprzątam jej w klatce ,kiedy dotknę jej brzuszka lub pupki.
Nie wiem co się z nią dzieje ,nigdy taka nie była :?
Gryzie nawet przy popcorningu :?
Co z tym zrobić ? Macie jakieś rady ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Postautor: kin28 » 23 czerwca 2012, 13:50

Ale gryzie tylko jak ją dotykasz, czy jak wkładasz rękę do klatki?

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
KaroKa
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: 20 listopada 2011, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Coffe[*] i Mocha
Kontaktowanie:

Re: moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Postautor: KaroKa » 23 czerwca 2012, 13:55

Moja też gryzie.Poprzednia tak samo.A po za tym tak od 3mies. do 6mies. to podły wiek(przynajmniej u moich).Moja ma takiego zaciesza jak mnie gryzie,czasem też poliże.A po brzuszku i po pupci nie lubią być dotykane.Niektóre świnki gryzą od początku do końca,niektórym przechodzi,bo nawet mi hodowca mówił,jak sprzedawał mi moje.Ogółem maluchy lubią gryźć.Nic z tym nie robić.Przeczekać,no chyba,że jej tak zostanie.Ale one tak bardziej skubią,ja gryzą.A jeszcze jedno.To mogą być jeszcze przerośnięte zęby.Sprawdź czy ma dobre,albo przejdź się do weta.


Awatar użytkownika
Nika551
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 13:36
Świnki morskie: Karolcia
Kontaktowanie:

Re: moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Postautor: Nika551 » 23 czerwca 2012, 13:59

Bardzo dziękuję za pomoc :)
A to do osóbki która dała post pierwszy od góry :mrgreen: : świnka gryzie nie gdy wkładam rękę do klatki ,lecz gdy coś w niej ruszam ;)


paul

kurde ja tez nie wiem

Postautor: paul » 1 sierpnia 2012, 10:43

:/ ja mam inny problem. moja swinka gryzie mnie wtedy jak wkladam reke do klatki i jak dotykam jeej albo miski. kkiedys miej gryzka teraz znowu zaczela. wiem ze to jej wlasnosc ruszac nie mozna ale bez przesady. prosze o pomoc. co zrobic zeby moja swinka morska nie gryzla jak wloze reke do jej klatki. a tak jak ja wyciagam i nie jest w klatce to nie gryzie chyba zr usnje na mnie na lozk i wtedy chce zeby jej niebdotykac a tam w klatce.caly czas gryzie. prosze POMOCY co mam zrobixc zrby nie gryzla. np teraz jak to pisze i siedze sobie obok niej w klatce to grucha ale pewniejak bym jej wlozyla teraz reke do klatki ugryzla by. pomocy


Awatar użytkownika
kudłataFranka
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 25 lipca 2012, 13:21
Lokalizacja: Chodzież
Świnki morskie: Lukrecja i Gloria
Kontaktowanie:

Re: moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Postautor: kudłataFranka » 1 sierpnia 2012, 20:19

może nie jest oswojona? może ma jakieś złe przeżycia-ktoś jej coś złego zrobił? no niewiem? :confused:


CaviaNila
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 10 sierpnia 2017, 14:41
Kontaktowanie:

Re: moja świnka mnie gryzie , co z tym zrobić ?

Postautor: CaviaNila » 19 października 2017, 19:35

Ja mam dwie świnki- Nilę i Lusię. Nilka ma 3 miesiące, Lusia-2,5 miesiąca. Są już do nas bardzo przyzwyczajone, ale lubią skubać. Często jest tak z ubraniami, czasem z palcami. Myślę, Że to dla zabawy choć nie jestem pewna :confused:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas