Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki śmierdziuszki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
babyyzzzz
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 9:45
Świnki morskie: Zuzia, Anabelka
Kontaktowanie:

Świnki śmierdziuszki

Postautor: babyyzzzz » 29 sierpnia 2012, 16:13

Witajcie, jak w tytule chodzi o śmierdzącą sprawę. Słyszałam,że to samce mają gruczoły, które mogą wydzielać zapachy, a tymczasem moje samiczki czasami ale nie zawsze puszczą mi czy to na ręce czy na ubraniu takiego smrodka. Czasami zdarza się to wtedy gdy są na swoim ręczniczku, wówczas posuwają dupką po ręczniku i pozostawiają zam zapach, albo taką małą, lekko brązową grudkę o okropnym zapachu. Zastanawiam się czym jest owa grudka. Czy to może jakieś niestrawione jedzenie czy coś w tym stylu. Ale czasami jak się kłócą w klatce to wtedy tak podskakują i posuwają dupką po podłożu. Co to może być. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
LadyBlue
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 17 lutego 2012, 16:19
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Kubuś i Tymek,
oraz pies - Drops
Kontaktowanie:

Re: Świnki śmierdziuszki

Postautor: LadyBlue » 1 września 2012, 22:29

Widać taka po prostu świńska natura ;).
Samce zostawiają specyficzną wydzielinę - ale nie zawsze ma to miejsce w momencie szorowania pupą po ziemi. Zwykle trąc tak zadkiem po prostu zostawiają swój zapach, a jak są mocno pobudzone - wypuszczają takiego smrodliwego kleksa. Przynajmniej tak jest w przypadku mojego Kuby - u młodszego nie zaobserwowałam jeszcze tego.
Nie pomogę niestety w określeniu czym jest ta grudka o której mówisz, jednak w prosty sposób da się wytłumaczyć to z pozoru samcze zachowanie - dziewczyny są wkurzone i najprawdopodobniej zostawiają swój zapach aby się od siebie odseparować na zasadzie 'jestem zła, i wydzielam sobie własną strefę bo byłam pierwsza w tym miejscu' ;).
Charakterne zwierzątka :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas