Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmiana właściciela

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
c3ns0r3d
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2012, 15:59
Kontaktowanie:

Zmiana właściciela

Postautor: c3ns0r3d » 19 września 2012, 16:07

Witam :) 3 dni temu dostałem prosiaczka. Świnka ma klatkę ok 60x45cm pewnie to mało ale jak tylko wracam z pracy to lata po domu :) bardzo często zdarza się tak że kładę klatkę na podłodze i wychodzi kiedy jej się chce :) bez problemu pałaszuje żarełko z mojej ręki, daje się głaskać i wgl. ale nie ma opcji żeby ją wziąć na ręce już o wchodzeniu samodzielnym nie wspomnę :) daje się głaskać ale jak bym próbował dotknąć ją po boczku czy brzuszku to podskakuje piszczy robi obrót i jest gotowa wszamać mojego palca :)ma ona trochę ponad 9miesięcy :) a jeśli już się ją usadowi na kolanach to potrafi wyciągnąć się jak naleśnik i spać pół dnia :) czy jest jeszcze możliwość żeby mój warchlaczek dał się podnieść ? czy na to już za późno ?


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)


Awatar użytkownika

Kiki i Rika
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 20 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Polska woj. Łudzkie Zduńska Wola - Karsznice
Świnki morskie: Kiki
Kontaktowanie:

Re: Zmiana właściciela

Postautor: Kiki i Rika » 19 września 2012, 16:35

Z tego co piszesz to świnka jest u ciebie 3 dni. Musisz oswoić świnkę. Wystarczy , że będziesz z nią spędzał dużo czasu ( i dawał jemu / jej owoce lub warzywa z ręki - to pomaga). I się oswoi :smoke:
I pomyśl o koleżance/ koledze dla świnki , oraz o większej klatce. I daj lub daj link do zdjęć twojej świnki :blush: ...


Konto usunięte

Re: Zmiana właściciela

Postautor: Konto usunięte » 19 września 2012, 17:55

Z biegiem czasu to powinno się zmienić ;) Zauważ, że świnka jest u ciebie tylko trzy dni. Większe przestrzenie i klatka to miejsca, gdzie świnka może się schować, więc nie boi się bo w razie czego wpadnie w jakiś kąt. Kilka tygodni i świnka sama będzie lgnęła na ręce ;) Tylko co kilka dni bierz ją na ręce, głaszcz, przytulaj...Inaczej z zaufaniem będzie ciężko. A, klatka za mała, sam to zresztą zauważyłeś, no i przydałoby się sprawić śwince towarzyszke! Świnki są stadne ;)
Powodzenia :)


c3ns0r3d
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2012, 15:59
Kontaktowanie:

Re: Zmiana właściciela

Postautor: c3ns0r3d » 19 września 2012, 21:18

Myślę że po wypłacie pierdzielnę taką 150x90 :) właśnie dostała kolację i co mnie zdziwiło wydała z sb coś prócz pisków : ) w trakcie głąskania gruchała jak gołąbek :D a z końcem sałaty znów zaczęły się piski i wrzaski :tooth: a co do koleżanki to jakie są możliwości że jak będzie młodsza to starsza uzna ją za smakowity kąsek ? :D nie chce żeby się zjadły wzajemnie :)

Zdjęcia wrzucę jak zrobię : )


Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Zmiana właściciela

Postautor: Tajaa » 19 września 2012, 21:37

Świnki raczej nie lubią miziania po brzuchu - mój Lusiek jest w stanie za to ugryźć, a Niko od razu podskakuje, kwiczy. Musisz wyczuć jakie pieszczoty świneczka lubi :tooth: co do podnoszenia to trzeba sobie opracować jakąś technikę - np. najpierw pogłaszcz, podrap za uszkami, a później jak najszybciej podnieś ;)


Konto usunięte

Re: Zmiana właściciela

Postautor: Konto usunięte » 20 września 2012, 16:26

c3ns0r3d pisze:: a co do koleżanki to jakie są możliwości że jak będzie młodsza to starsza uzna ją za smakowity kąsek ? :D nie chce żeby się zjadły wzajemnie :)


Smakowity kąsek? Nie dramatyzuj :lol: Świnki to zwierzątka stadne, więc z towarzystwie czują się dobrze :) Jeśli łączenie będzie przebiegało odpowiednio, to nic się nie stanie ;) Na początku mogą być walki czy przepychanki, ale póki nie poleje się krew-nic się nie stanie! :) Poszukaj na forum tematów co do łączenia świnek, w razie czego możesz napisać między innymi do mnie na pw. Ja łączyłam śwniaki dwa razy :) Aaa, no i polecamy adopcje ze SPŚM! :) Nie bierz świnki z zoologa, to zwykłe napędzanie pseudohodowli.


c3ns0r3d
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2012, 15:59
Kontaktowanie:

Re: Zmiana właściciela

Postautor: c3ns0r3d » 20 września 2012, 16:53

w razie potrzeby bd pisać :) jak na razie to mam zamiar zrobić coś z moją dzikuską ;D widzę daleką drogę przede mną ale mam nadzieję że kiedyś Parówka mi to odwzajemni (swoją drogą co mi odbiło :tooth: 20 lat na karku a świnkami sie zajmuje :O) no ale tak jej z patrzałek lukało że nie szło nie adoptować ;) jak się już w miarę ogarnie z nowym otoczeniem to pomyślę o drugiej ;) Dzięki :) można zamknąć.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Zmiana właściciela

Postautor: vagina_denata » 20 września 2012, 17:25

c3ns0r3d pisze:(swoją drogą co mi odbiło :tooth: 20 lat na karku a świnkami sie zajmuje :O)

Nie jesteś z tym sama ;p

Tematu nie zamykam, bo nie ma takiej potrzeby, zamykamy tylko ewidentne bzdury i śmieci, a jak normalny temat się wyczerpie to po prostu tak wisi :)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

c3ns0r3d
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 19 września 2012, 15:59
Kontaktowanie:

Re: Zmiana właściciela

Postautor: c3ns0r3d » 20 września 2012, 20:49

Nie jesteś z tym sama ;p
no właśnie o tym mówiłem :tooth: z naciskiem na Mówiłem a nie mówiłam :D dziewczynki to i do 100lat niech sie zajmują ;D ale na chłopa to jakoś inaczej :P


Konto usunięte

Re: Zmiana właściciela

Postautor: Konto usunięte » 20 września 2012, 20:52

Idże idże ;p Się przejmujesz :lol:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

  • Dołącz do nas