Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

uciążliwa świnka :|

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Kasia1501
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 19:54
Kontaktowanie:

uciążliwa świnka :|

Postautor: Kasia1501 » 3 października 2012, 19:25

Witam.
Niestety mam duży problem ze swoją świnką. Świnka ta uwielbia trawę i w tym problem, bo gdy nie ma trawy w klatce niesamowicie kwiczy, gwiżdże itp., mimo masy innych jadalnych rzeczy - warzyw, owoców i innych różności, ona to poskubie, ale i tak się drze :/ Potrafi tak cały czas, a ja nie wytrzymuję nerwowo, muszę się uczyć, odrabiać lekcje, a nie jestem w stanie się skupić. Świnka jest u mnie w pokoju i nie ma możliwości bycia gdzie indziej. Niestety, rozważam oddanie jej, bo teraz chodzę, rwę jej masę trawy w torbę i jest spokój, ale co będzie zimą? :/

Nie chcę jej oddawać, jest młoda, nie ma jeszcze roku, ale nawet jakby miała się odzwyczaić trochę od tej trawy to ja do tego czasu zwariuję.

Czy jest może na to jakaś rada ??? :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: kin28 » 3 października 2012, 19:26

Na pewno to od trawy?
Na zimę można zasadzić w doniczce :)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Kasia1501
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 19:54
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: Kasia1501 » 3 października 2012, 19:29

Zdecydowanie od trawy. Jak ma trawę w klatce jest tak cicho, że można zapomnieć o jej istnieniu. I jak tylko usłyszy szelest torby to podnosi głóśny pisk, bo szelest torby = trawa. Nie jest to strach, bo jak szleszczę to podbiega do drzwiczek i gryzie pręty, a jak otworzę klatkę to mało z niej nie wyskoczy dopóki nie włoże trawy. Jak chodzi luzem to przeszukuje foliowe torby :confused:


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: kin28 » 3 października 2012, 19:32

Nie mam pomysłu. Nie spotkałam się z czymś takim.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: Engi » 3 października 2012, 20:09

A świnka ma w klatce siano?

Obrazek

Konto usunięte

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: Konto usunięte » 3 października 2012, 20:42

Świnka jest sama? Siano musi mieć, mam nadzieje, że o tym wiesz.
Trawa nie dość, że daje jej zajęcie, to jest smaczna. A jak świnka sama, to co ma robić w klatce? Potwornie się nudzi, jeśli nikt nie bawi się z nią całe dnie. A ty za łatwo ulegasz, świnka pokrzyczy, ty się zdenerwujesz, będziesz chciała temu zaprzestać no i wrzucisz do klatki trawy. Byleby się tylko uspokoiła. Świnka nie może mieć czego tylko zapragnie, trawa dwa, trzy razy w tygodniu i koniec. Pewnie na początku będzie ciężko, ale trochę silnej woli i powinno się to skończyć ;) Zimą tak czy tak będziesz musiała zaprzestać dawać trawę. Zaplanuj swój dzień tak, aby starczyło czasu i na naukę i na świnkę. Skoro jest sama, to pewnie źle, a nawet bardzo źle się z tym czuje. Pobaw się z nią, weź na ręce, zorganizuj wybieg :) Prosiak się czymś zajmie i nie będzie myślał tylko o żarciu.


Kasia1501
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 19:54
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: Kasia1501 » 3 października 2012, 20:42

Tak, siano jest.
Może to dziwne, ale jest zachowanie mozna porównać do człowieka uzależnionego od jakichś narkotyków, który jest na głodzie, tak mi się to kojarzy ;)


Konto usunięte

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: Konto usunięte » 3 października 2012, 20:43

No to odwyk! :)


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: kin28 » 3 października 2012, 20:45

Codziennie pomalutku ograniczaj jej trawę. Stopniowo, aż zniknie całkiem :) Taki mój pomysł.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Kasia1501
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 19:54
Kontaktowanie:

Re: uciążliwa świnka :|

Postautor: Kasia1501 » 3 października 2012, 20:46

dimii pisze:Świnka jest sama? Siano musi mieć, mam nadzieje, że o tym wiesz.
Trawa nie dość, że daje jej zajęcie, to jest smaczna. A jak świnka sama, to co ma robić w klatce? Potwornie się nudzi, jeśli nikt nie bawi się z nią całe dnie. A ty za łatwo ulegasz, świnka pokrzyczy, ty się zdenerwujesz, będziesz chciała temu zaprzestać no i wrzucisz do klatki trawy. Byleby się tylko uspokoiła. Świnka nie może mieć czego tylko zapragnie, trawa dwa, trzy razy w tygodniu i koniec. Pewnie na początku będzie ciężko, ale trochę silnej woli i powinno się to skończyć ;) Zimą tak czy tak będziesz musiała zaprzestać dawać trawę. Zaplanuj swój dzień tak, aby starczyło czasu i na naukę i na świnkę. Skoro jest sama, to pewnie źle, a nawet bardzo źle się z tym czuje. Pobaw się z nią, weź na ręce, zorganizuj wybieg :) Prosiak się czymś zajmie i nie będzie myślał tylko o żarciu.


No tak, zdecydowanie jestem zbyt uległa, daję tą trawę dla świętego spokoju... fakt, świnka niestety jest sama, staram się jej poświęcać czas, ale widocznie za mało


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

  • Dołącz do nas