Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Emila
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 17:38
Kontaktowanie:

czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: Emila » 24 stycznia 2013, 22:46

jutro minie tydzień jak mam Fałteka. kiedy biorę go na ręce i głaszcze to wierci się, i delikatnie gryzie bądź liże mnie po dłoniach, jak głaszcze go po brzuszku to piszczy (tego napewno nie lubi) a kiedy głaszcze go po grzebiecie to tak jakby mruczał ale ja już nie wiem czy on to lubi czy go to wkurza, raz przy głaskaniu leży grzecznie i się nie rusza a innym razem jakby chciał uciec. często też przednie łapki kładzie mi na dłoń i też nie wiem o co mu wtedy chodzi? może mi to ktoś wytłumaczyć? ja go naprawdę nie mogę ogarnąć, nie rozumiem go
często jeszcze jak go głaszcze to tak jakby coś przeżuwał


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: Asia909 » 25 stycznia 2013, 14:14

http://www.swinka.vot.pl/mowa_swinek.html
W tym linku masz wszystkie odgłosy świnek morskich z opisem. Tylko nie puszczaj tego przy śwince bo będzie kwiczeć :)
Świnki na ogól nie lubią się nosić. :) TO normalne, ze świnka chce uciec jak ją bierzesz na ręce a tym bardziej jak jest dopiero u ciebie tydzień.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
raeylan
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: 8 września 2012, 17:21
Lokalizacja: Hogwart ~
Świnki morskie: Arya Luna Ginevra oraz Sansa Hermiona Nimfadora ♥ || Roczny york Emi oraz Sara - pekińczyk w wieku 7-lat, dwa kochane psiaczki ♥ || Effie - króliczek, baran francuski
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: raeylan » 26 stycznia 2013, 11:49

Świnka powoli się do ciebie przyzwyczai, nic na siłę. Świnki na ogół są strachliwe i nie lubią jak ktoś je nosi, boją się też wyciągania z klatki. Myślę jednak, że dojdziecie do porozumienia - świnka szybko się oswoi, ale do tego trzeba cierpliwości. Asia wysłała ci też link do odgłosów świnek. Myślę, że wszystko będzie dobrze :)

Obrazek

Awatar użytkownika
ziutka
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 listopada 2012, 11:56
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: ziutka » 26 stycznia 2013, 16:31

Dokładnie. To normalne, że raz się wierci a raz rozciąga i grucha. Ty tez nie masz zawsze dobrego humoru i nie zawsze chcesz w jakimś momencie, bawic się np. na dworze. I tak jak w poprzednim poście, świnki nie lubia być noszone. Być może jest to odzedziczone od dzikich przodków. Oni byli noszeni przez drapierzne ptaki. A no i prosie maja lęk wysokości. To, że kladzie na twojej ręce łapki, to normalne, albo próbuje na nia wejść ,albo tylko tak ją trzyma. :)


Harrry333
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2013, 3:01
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: Harrry333 » 2 lutego 2013, 3:17

Witam ! Mój prosiaczek ma na imię Harry. Mam go już od ponad miesiąca. Zawsze gdy go biorę na kolana i próbuje głaskać to on piszczy , podskakuje i najczęściej kopie. Czy jest ona jeszcze nie oswojona ze mną po tak długim czasie? Nie wiem jak mam go oswoić. Pomocy ! ;c
Edit:
Przepraszam ale muszę dodać , że przez pierwszy tydzień gdy był jeszcze przestraszony to gdy się go drapało po grzbiecie bardzo mu się to podobało , że aż ,,gruchał '' ze szczęścia i się rozkładał na moich kolanach . Czy jest on jeszcze nie oswojony czy może próbuje on w ten sposób dominować nad mną jak to facet ? ;)
Ostatnio zmieniony 2 lutego 2013, 16:54 przez monila1000, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłam oba posty ,następnym razem użyj opcji edytuj


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: Asia909 » 2 lutego 2013, 11:25

Harrry333
Nie pisz posta pod postem! Masz opcję edytuj. -.-

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: monila1000 » 2 lutego 2013, 16:59

Harrry- Możliwe że trochę zraziłeś do sb świnkę od razu w pierwszym tygodniu biorąc ją na ręce itd. ,trzeba było dać jej trochę czasu ,aczkolwiek nie koniecznie to musi być powodem aktualnego zachowania świnki ;)
Kiedy bierzesz go na kolana to po jakich częściach ciała go głaszczesz?
A co do ostatniego pytania to nie ,takie relacje zachodzę tylko między dwoma świnkami ;)

mój Lucky: Obrazek

Harrry333
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 lutego 2013, 3:01
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: Harrry333 » 2 lutego 2013, 19:07

Głaszczę po grzbiecie i na brodzie. Wiem , że świnki często nie lubią głaskania po pupie i staram się tego nie robić . Ale jego się nie da głaskać ponieważ jak go chociaż dotknę to zaczyna skakać i się wyrawać . ;c
Asia909 - Przepraszam ale jestem tutaj 2 dzień i nie wiedziałam nie musisz się odrazu tak irytowań -.-
Ostatnio zmieniony 3 lutego 2013, 18:56 przez monila1000, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Znów nie użyłeś opcji edytuj


Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: czy Swinka nie lubi głaskania? dlaczego gryzie?

Postautor: monila1000 » 3 lutego 2013, 19:01

Harrry- Myślę że powinieneś dać mu trochę czasu i zacząć oswajanie teoretycznie od nowa ,tak jak to powinno wyglądać ,nie bierz go przez pewien czas na ręce ,ale nie zrywaj kontaktu ,codziennie dawaj mu jakiś przysmak z ręki ,spróbuj delikatnie pogłaskać po głowie ,a po pewnym czasie możesz wrócić do brania go na ręce. Jeśli jednak dalej by się tka zachowywał może to wskazywać na jakąś chorobę, np. skórą przez którą twój dotyk sprawiałby mu ból ,ale miejmy nadzieję że nie ;)

mój Lucky: Obrazek


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

  • Dołącz do nas