Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

dziwny pisk ?

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
sensitiveeee
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 1 lipca 2013, 15:34
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Kubuś i Filo
Kontaktowanie:

dziwny pisk ?

Postautor: sensitiveeee » 19 lipca 2013, 21:58

Gdy biorę Filo na ręce, strasznie zaczyna piszczeć. Po chwili się uspokaja, i jest już gotów do zabawy. Zauważyłam że robi to również rano, codziennie o 6 rano zaczyna piszczeć. W zasadzie jest to jeden głośny pisk.. Z początku myślałam że to Kubuś, ale zauważyłam że to jednak Filo. Co to może oznaczać ? Filo jest skoczną świnką, ciągle bawią się z Kubusiem, gonią się albo coś, obydwie są zdrowe, o co moze chodzic. ? Proszę o pomoc. :(


Czy to normalne że świnki jedzą tak dużo siana ? :O wkładam im kilka razy dziennie do paśnika i po dwóch godzinach już nie ma :O

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: dziwny pisk ?

Postautor: Dorotka » 19 lipca 2013, 23:37

Myślę, że normalne- jeśli chodzi o siano. Nie wiem jaki masz paśnik ^^ ale ja mam taki zwykły metalowy, co jest dołączany do każdej klatki i mam jedną świnkę- to sianko dokładam co dwa dni lub codziennie (w sumie nie wiem od czego to zależy, czasem je więcej czasem mniej- może od tego czy dosteje warzywka, które bardziej lubi lub mniej). Filo piszczy bo może jeszcze się Ciebie boi? A o 6 rano hmm... może uważa, że już czas na śniadanie? ;p To takie moje domysły... może ktoś będzie wiedział lepiej


Awatar użytkownika
sensitiveeee
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 1 lipca 2013, 15:34
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Kubuś i Filo
Kontaktowanie:

Re: dziwny pisk ?

Postautor: sensitiveeee » 19 lipca 2013, 23:57

tylko że one zawsze w dzień mają coś soczystego w misce, paśnik też mam taki zwykły, i szczególnie Kuba ciągle je to siano, uzależniony chyba :P
wątpie, żeby się bał. ponieważ jak już jest u mnie na kolanach czy coś to czuje sie dobrze, łazi po mnie, przymila się tak jakby. :D a z tym śniadaniem możesz mieć racje, bo na noc rzadko im daje jakieś owoce albo warzywa. no cóż, dziękuję. :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Dorotka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 13 czerwca 2013, 20:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Whisky
Kontaktowanie:

Re: dziwny pisk ?

Postautor: Dorotka » 20 lipca 2013, 0:02

Ze śniadaniem to po prostu wiem z doświadczenia ;D a skoro mówisz, że się nie boi może po prostu tak "gada" do Ciebie? :tooth:


Awatar użytkownika
sensitiveeee
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 1 lipca 2013, 15:34
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Kubuś i Filo
Kontaktowanie:

Re: dziwny pisk ?

Postautor: sensitiveeee » 20 lipca 2013, 12:54

no mam nadzieję, że to tylko gadanina, a nie wzywanie pomocy bo go coś boli albo coś :O

Obrazek

Awatar użytkownika
shoti1910
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 30 czerwca 2013, 23:17
Świnki morskie: Sorin, Henio, Mailo i Gucio
Kontaktowanie:

Re: dziwny pisk ?

Postautor: shoti1910 » 20 lipca 2013, 13:15

Co do siana to bardzo dobrze, im więcej jedzą tym lepiej.
A co do pisku to mało która świnia lubi podnoszenie, może faktycznie w tym momencie wołać pomocy ;) A może źle go chwytasz i faktycznie coś go zaboli w trakcie podnoszenia.

Idąc cmentarną aleją, szukam Was, moi przyjaciele

Awatar użytkownika
falmonella
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 12 lipca 2013, 11:42
Świnki morskie: Borys, Snickers
Kontaktowanie:

Re: dziwny pisk ?

Postautor: falmonella » 21 lipca 2013, 21:43

Czasem jak biorę Borysa, który jest u nas dopiero tydzień też zdarza mu się piszczeć. Myślę, że to dlatego, że woli wrócić do klatki, w której czuje się bezpiecznie, a gdy już kładziemy go na kolanach to się uspokaja. Rozważam też opcję, że chce szybko uciec od nas do swojego przyjaciela z klatki, bo obok niego czuje się bezpiecznie, nawet w podróży przeskoczył do transportera Snickersa :tooth: Moim zdaniem nie musisz się tym martwić ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas