Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Płochliwa świnia

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Płochliwa świnia

Postautor: Serwus » 28 stycznia 2014, 18:34

Mam ją od ponad pół roku... Ucieka i wyrywa się podczas brania na ręce. Nie lubi głaskania w klatce i umyka. Na kolanach lubi posiedzieć je smakołyki z ręki... Kiedyś była leczona od grzybicy i wyciągana tylko w tym celu czy to też ma z tym związek? Co robić doradźcie coś? Żadna to radość mieć takiego płochliwego zwierza. Jakoś innym się udaje, że trafiają na świnki z fajnym charakterem. A ta mnie już wkurza tyle miesięcy tyle starania i nic...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Płochliwa świnia

Postautor: kin28 » 28 stycznia 2014, 19:25

Każda świnka to inny charakter, tak samo jak z ludźmi. Niektórzy mają niegrzeczne dzieci, ale co poradzić?
Ja mam Adę od kwietnia, czyli już 9 msc i w klatce nie da się pogłaskać, trzeba ją łapać na siłę, a na kolanach się wyrywa.
Dawaj jej z ręki jedzenie, zacznij od nowa, jak masz ją na kolanach to też możesz jej coś dawać. No, ale nie zawsze to skutkuje. U mnie nie poskutkowało, mam jedną kochaną świnkę i dwa dzikusy.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

loczek1092
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 4 stycznia 2014, 21:00
Kontaktowanie:

Re: Płochliwa świnia

Postautor: loczek1092 » 28 stycznia 2014, 20:05

A moze to dlatego, ze meczono prosiaka w hodowli czy zoologu... Nie wiem gdzie ja kupilas. Moja tez byla strasznie plochliwa. Do dzisiaj taka jest. Obojetnie gdzie jest chowa sie gdzies.... Pod szyje, do rekawa od bluzki... Wszedzie ! Moze tez dawaj jej sie chowac ? Staraj sie ja tak jakby oslaniac cialem zeby miala ciemno. U mnie to dziala :) Robie z siebie taki spodek i siedzi pode mna :D Sprubuj i zobacz. Przede wszystkim i tak ja bierz na rece ! A moze sie poprostu nieoswiola ?


Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Re: Płochliwa świnia

Postautor: Serwus » 29 stycznia 2014, 18:18

Będę tak próbowała robić jak piszecie. Czyli codziennie na ręce smakołyk i głaskanie nawet jak się będzie wyrywać. Co do chowania to próbowałam tego włazi mi pod sweter.



Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas