Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak karać prosiaka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Jak karać prosiaka

Postautor: Kyokochan » 21 lutego 2014, 12:50

Co zrobić żeby świnka zrozumiała że czegoś jej nie wolno, np gryźć kabli, wiadomo że nie bić i krzyczeć bo to nie ma sensu i zastanawiam się czy jest wogóle jakiś sposób na karanie świnki morskiej?
Timon przegryzł mi już kilka kabli mimo mojego ostrożnego postępowania i mienia go zawsze na oku, wyjdzie hapsnie i nie ma kabla za 1 razem(mimo że ma pełno smakołyków wokół siebie), nie zdążę nawet zareagować nie mam za bardzo miejsca gdzie mogłabym go wypuszczać, tylko łóżko ale ja też na nim siedzę bo nie mam gdzie i mam na nim kompa( na kolanach), a on cały czas mi podgryza kable, co począć?! :confused: :confused: :confused:

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Hahnoto » 21 lutego 2014, 14:33

Karać świnkę morską? Raczej nierealne.
Po prostu postępuj tak, aby nie dostała się do tych kabli. Kup osłonki, albo zrób bezpieczny wybieg (np. w kojcu)


Awatar użytkownika
Butterfly
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 20:31
Świnki morskie: Stefan Neska
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Butterfly » 21 lutego 2014, 15:33

Postawić w kącie :wall:


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: vagina_denata » 21 lutego 2014, 20:15

Z całym szacunkiem, ale czy ty jesteś niepoważna? Zabezpiecz te kable zanim świnkę prąd kopnie! To nie jest pies, żeby zrozumiała, że robi coś złego!

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Kyokochan
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 10 lutego 2014, 9:08
Świnki morskie: [*]Qui-Qui,[*]Tonks,[*]Tessy,[*]Kadi, Timon
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Kyokochan » 21 lutego 2014, 20:25

jak da się świnkę nauczyć sikać tylko do klatki robić sztuczki itp to myślę że od gryzienia kabli też się da ale widzę tu same hejty które nie wiedzą jak pomóc to hejtują

Obrazek

Awatar użytkownika
Cavialina
Hodowca
Posty: 199
Rejestracja: 30 kwietnia 2012, 21:52
Lokalizacja: Szprotawa
Świnki morskie: Macho, Winona, Amadea, Amid the falling snow
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Cavialina » 21 lutego 2014, 20:34

Błędne myślenie. Nauczyłam świnkę robić sztuczkę, ale nie karaniem, tylko nagrodą. Nie nauczysz jej niczego karząc za złe zachowanie, tym bardziej jeśli chodzi o gryzienie kabli. Zabezpiecz je, pozwijaj, przyklej gdzieś wyżej żeby świnka nie mogła ich dosięgnąć, to jedyny sposób żeby uchronić świnkę przed porażeniem prądem i kable przed zniszczeniem.

Obrazek

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: GalaxySparkle » 21 lutego 2014, 21:21

Nie, nie ma sposobu na karanie świnki, bo tego się nie robi. Przede wszystkim, jak już dziewczyny Ci powiedziały, zabezpiecz kable osłonkami. Dodatkowo, posmaruj je cytryną, żeby świnkowi obrzydły i zaczął je źle kojarzyć (świnki są b.inteligentne i świetnie kojarzą fakty). Jeśli wybieg jest jedynie na łóżku, to możesz też zadbać o jakieś rozrywki smakowe, niech sobie coś innego popodgryza. :)


Awatar użytkownika
Fionka
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: 2 sierpnia 2013, 10:53
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Iga, Tosia & Tosiek :)
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Fionka » 27 lutego 2014, 21:41

Świnka jest zbyt mała aby zrozumieć, ze zrobiła coś złego, więc karanie jako takie nie wchodzi w grę. Ale z mojego doświadczenia wynika, że świnia jest bardzo mądra i można ją nauczyć paru rzeczy. I łatwiej uczyć mi było dziewczyny czy Tofika. Iga za kablami nigdy nie przepadała i nawet ich nie próbowała, ale jak coś źle robiła to mówiłam jej imię stanowczym głosem, mówiłam nie i klaskałam w ręce i zazwyczaj działa, chodź to mały uparciuch. To samo z Tosią, chodź ona na początku kable próbowała, ale stanowczym głosem powiedzie jej imię i klaśnięcie zadziałało, po kilku razach załapała i teraz nawet nie muszę już klaskać tylko ton głosu wystarczy i teraz jak próbuje wchodzić lub robić coś co jej nie wolno to działa. Najgorzej jest z Tofikiem, bo na niego nic nie działa jeśli chodzi o kable (wystarczyło dosłownie 10 sekund spuszczenia go z oka i już nie mam ładowarki to telefonu). Lepiej idzie jak robi coś czego mu nie wolno np gryzienie maty i powiem stanowczym głosem lub zagwizdam to przestaje, klaskanie na niego nie działa. Ale on to mały dzikusek jest, więc pewnie to dlatego nauka ciężej idzie :wacko:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lawliett
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 11:30
Świnki morskie: Misaki
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Lawliett » 28 lutego 2014, 14:34

Zgadzam się z dziewczynami wyżej . Wątpię żeby był jakiś sposób aby ukarać świnkę za zachowanie. Moja świnka bardzo lubi gryźć i psuć różne rzeczy ( łobuziara mała :love: ) ale nie karzę jej za to ponieważ wiem ,że ona nie wie ,ze nie powinna tego robić ale jak ostrzejszym głosem powiem " MISAŚ !" to przestaje np. gryźć druty ;)
Po prostu schowaj wszystkie rzeczy które mogłyby jej zrobić krzywdę a powinno być ok ;)

W świnkowym świecie , o świnkowych zasadach

Awatar użytkownika
Carmen
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 1 marca 2014, 16:18
Świnki morskie: Carmen i Vanilla
Kontaktowanie:

Re: Jak karać prosiaka

Postautor: Carmen » 1 marca 2014, 17:31

Myślę, że świnka w ogóle nie powinna mieć jakiegokolwiek kontaktu z kablami, a jeśli są już w pobliżu to proponuję kupić osłonki ;) Te zwierzątka nie pojmują czym jest kara, dla nich liczy się "tu i teraz". Świnka pewnością nie pojmie, że przykładowo podanie gorszej karmy, czy coś(nawet nie mam pomysłu na tę karę) związane jest z tym, że pogryzła kabelek :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

  • Dołącz do nas