Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Sycho91
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:32
Świnki morskie: Pigi & Peppa
Kontaktowanie:

Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Sycho91 » 7 kwietnia 2014, 14:44

Witam serdecznie użytkowników forum :) Zarejestrowałem się tutaj,bo mam pewien problem i mam nadzieję,że ktoś da mi tutaj dobrą radę.
Mam 1,5 roczną świnke trzymaną samą(samiczka),natomiast dziś kupiłem nową też samiczkę dwu miesięczną,ponieważ czytałem,że świnki są szczęśliwsze w grupie,Pani ze sklepu radziła by zapoznały się na neutralnym terenie i tak też zrobiłem,położyłem obie na kanapie i mała świnka od razu poleciała do dużej jakby na przywitanie chodziła za nią itp.
Natomiast ta duża uciekała przed nią ale gdy ją obwąchała zaczęła kiwczeć i szykuje cały czas pozycje do ataku... (kręci tyłkiem i grucha czasem nawet tylnia noga w tyle) Jak je zapoznać skoro dużą ją atakować chcę nawet na terenie neutralnym ? Proszę o jakieś rady.. z góry dziękuje i pozdrawiam ! :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
tuttifrutti
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 9 lutego 2014, 22:14
Świnki morskie: Freddy i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: tuttifrutti » 7 kwietnia 2014, 15:16

ale atakuje ją? czy tylko grucha i kręci tyłkiem jakby się szykowała do ataku. Ja mam dwóch samców i starszy robi tak samo żeby młodszy się mu podporządkował i zazwyczaj ma wtedy iść za starszym


Awatar użytkownika
Sycho91
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:32
Świnki morskie: Pigi & Peppa
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Sycho91 » 7 kwietnia 2014, 15:48

Puściłem je jeszcze raz na kanapę żeby zobaczyć dokładnie co się będzie działo nie ingerowałem w ich ''zapoznanie''
Dużo świnka cały czas gruchała,poniewierała tą mniejszą świnką i próbowała się dostać do jej tyłka,gdy jej tyłek obwąchała parę razy gruchając chodziła dookoła jej nie dając jej przejść po czym kładła się koło niej wypinając jej tyłek jakby czekała wiadomo na co :naughty: Ale póki co agresji nie ma


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Hahnoto » 7 kwietnia 2014, 15:52

To wcale nie jest zachowanie agresywne :rotfl:
Kręcenie tyłkiem i gruchanie to normalna reakcja przy zapoznawaniu, a także podczas ruji ;)


Awatar użytkownika
Sycho91
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:32
Świnki morskie: Pigi & Peppa
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Sycho91 » 7 kwietnia 2014, 15:57

Możliwe,że ta starsza ma ruje właśnie,bo cały czas do tego malucha się łasi,a młoda nie wie o co chodzi hehe, Chyba dziś razem w klatce mogą wylądować ? Dziś była cała czyszczona i myta,więc chyba da rade :)


Awatar użytkownika
tuttifrutti
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 9 lutego 2014, 22:14
Świnki morskie: Freddy i Teddy
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: tuttifrutti » 7 kwietnia 2014, 16:03

właśnie chciałam napisać to co Hahnoto, że to normalnie i nie masz się co bać. Mój starszy też wypina tyłek i czeka aż młodszy mu tam zajrzy :tooth: haha... pokazuje mu kto tu ma jaja, ale to normalka. Ja bym już je wpakowała razem do klatki, tylko obserwuj je czy coś im nie odbije.


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Hahnoto » 7 kwietnia 2014, 16:06

Moje świnie (niedawno je łączyłam) wrzuciłam do jednej klatki po 2 czy tam 3 spotkaniach, mimo że były wobec siebie łagodne.
Może i nie było to konieczne, ale wolałam mimo wszystko, żeby się lepiej poznały.
Jak już postanowisz wsadzić je do jednej klatki to nową świnką włóż pierwszą, żeby zostawiła swój zapach (pół godziny wystarczy) i do niej dołącz starszą.

PS Jesteś pewny, że są to dwie samiczki? Czasami ludzie z zoologa mogą się mylić.


Awatar użytkownika
Sycho91
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:32
Świnki morskie: Pigi & Peppa
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Sycho91 » 7 kwietnia 2014, 16:08

To jeszcze pytanie czy ta starsza nie zamęczy tej młodej ? :shock:
Bo teraz są razem na trawce,na wybiegu i jej spokoju nie daje cały czas ją pyszczkiem trąca i męczy ^^ Mała se pojejść nie może :D


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Hahnoto » 7 kwietnia 2014, 16:09

Daj im czasu, takie zachowanie może niedługo zniknąć ;)


Awatar użytkownika
Sycho91
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:32
Świnki morskie: Pigi & Peppa
Kontaktowanie:

Re: Starsza świnka nie przyjazna dla nowej...

Postautor: Sycho91 » 7 kwietnia 2014, 16:11

Hahnoto pisze:
PS Jesteś pewny, że są to dwie samiczki? Czasami ludzie z zoologa mogą się mylić.


Pigi mam od ponad roku i jest właśnie niby samiczką,a dziś malucha kupiłem i z zoologa mi powiedziała,że wczoraj była dostawa i 3 samiczki był ale co do Pigi może zrobię zdjęcie,podeśle tu i ocenicie jaka płeć ? Bo ja już zgłupiałem :rotfl:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas