Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka nie chce być brana na ręce

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Świnka nie chce być brana na ręce

Postautor: arwena_oka » 1 października 2014, 12:27

Mam coraz większy problem ze swoją świnką - świniaczek coraz bardziej chadza własnymi drogami i nie ma ochoty, żeby go brać na ręce.
Kluska nigdy nie była fanką grzecznego siedzenia na kolanach, jest bardzo ruchliwa. Ale zawsze jakimś tam sposobem udało się ją przekonać żeby chociaż chwilę ze mną posiedziała.
Dodam, że śwince nic nie dolega fizycznie - przybiega do mnie, pozwala się głaskać i dotykać, je mi z ręki, ale jak chcę ją wziąć na ręce to zaraz wpada w panikę.
Czy świnki są aż tak pamiętliwe, że branie na ręce kojarzy jej się z nieprzyjemnymi rzeczami - kąpiel, podróż, w zeszłym miesiącu była dwukrotnie u weterynarza?
Jak ją ponownie nauczyć brania na ręce? Jest to potrzebne bo nie mogę jej np. wykąpać czy przyciąć pazurków. Nie chcę jej stresować i łapać na siłę.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce być brana na ręce

Postautor: GalaxySparkle » 5 października 2014, 21:27

Są pamiętliwe. Mój świnek po ostatniej wizycie u weta (badanie kontrolne USG, podczas którego leżał na grzbieciku i popiskiwał i próbował mnie podgryzać) na nowo musi nabierać do mnie zaufania. :/ Daję mu czas i smakołyki. :]


Awatar użytkownika
arwena_oka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:48
Lokalizacja: Ostrołęka
Świnki morskie: Klusek, Kędzior
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce być brana na ręce

Postautor: arwena_oka » 12 października 2014, 21:57

Dzięki za wsparcie :) Jest już lepiej ;) a raczej raz lepiej a raz gorzej, ale staramy się pracować nad tym :)

Dzisiaj udało nam się na spokojnie zrobić kąpiel i manicure tylnych łapek i szybkie strzyżenie :) Teraz świnka się wygrzewa przy termoforku :) Coraz chętniej też przychodzi na kolanka jak położę sobie ręcznik albo kocyk i mam smakołyki i nie biorę jej na siłę na rączki ;)


ewola00
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 26 września 2014, 17:24
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce być brana na ręce

Postautor: ewola00 » 15 października 2014, 20:42

no niektóre świnki po prostu tak mają i koniec ;p to zależy od "charakterku" świnki i tyle, ale faktycznie jak zaczniesz ją stopniowo i delikatnie przyzwyczajać to na pewno w końcu będzie się do Ciebie tulić :)


Awatar użytkownika
Ireneusz
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 2 listopada 2014, 8:50
Lokalizacja: katowice
Świnki morskie: te, które już odeszły: Pieszczoch, Łatek i Irena
obecnie żyje: Ireneusz
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce być brana na ręce

Postautor: Ireneusz » 2 listopada 2014, 10:08

zawsze mi sie wydawało, ze to od razy świnki zalezy jej charakterek i to, czy lubi sie głaskać. mój pierwszy świniak, Pieszczoch, to był albinos i było to 120 procent przylepy i właśnie pieszczocha. Drugi świnek, Łatek, pół-rozetka, tez nie miał jakos większych problemów, mogłam spokojnie kłaść sie przed nim z aparatem i robić mu zdjęcia, jak pałaszował trawę. schody zaczeły sie wtedy, gdy dostałam Irenę, długowłosa rozetkę, ja musiałam na stałe zamknąć w kojcu bo była to strasznie zdziczała wariatka, która nie pozwalała sie głaskać i brać na ręce. teraz mam Ireneusza, równie dzikiego, jak poprzedniczka, demonicznego rozetka. dlatego właśnie wyrobiłam sobie zdanie, że im bardziej kudłata świnia, tym dziksza :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas