Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
oxygene18
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 26 października 2014, 23:28
Kontaktowanie:

Re: Kilka problemów z zachowaniem prosiaka

Postautor: oxygene18 » 13 lipca 2015, 16:29

Witam wszystkich ponownie
Sporo czasu minęło odkąd ostatnio tu pisałem. Przez te kilka miesięcy moje świnki mieszkały w oddzielnych klatkach. Jakiś czas temu, postanowiłem że spróbuję je połączyć w nowej dużej klatce 120x60cm. Zakupiłem taką klatkę i trochę ponad tydzień temu wpuściłem do niej moje prosiaki. Wcześniej jeszcze wykąpałem obydwa tak aby zatraciły swoje zapachy (wyczytałem gdzieś, że to niby pomaga). Cała procedura ustalania hierarchi- ganianki, zadzieranie nosów itd się odbyła. Świnki mieszkają razem, ale problemy dalej są i tak w sumie zastanawiam się czy jest sens je trzymać razem. Niestety, jeden z nich jest bardzo dominujący i agresywny. Przegania drugiego dosyć często, niestety również atakuje, czasami zdarza się, że wyskubuje mu włosy :(. Nie rozdzielam ich, dlatego że nie ma krwi ani żadnych ran. Te ataki wyglądają co prawda groźnie, ale chyba mają tylko na celu pokazanie kto tu rządzi, a nie zrobienie krzywdy. Jeśli macie jakieś sposoby lub porady co jeszcze zrobić aby się polubili to prosiłbym o pomoc :). Co Wy byście zrobili na moim miejscu? Zostawić świniaki razem czy dać sobie spokój i niech żyją oddzielnie?
Pozdrawiam
P.S Dodam jeszcze, że ten atakowany prosiak tak się boi tamtego agresywnego, że gdy tylko tamten zrobi jakikolwiek ruch w jego kierunku od razu zaczyna piszczeć bardzo głośno ze strachu.


Awatar użytkownika


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości

  • Dołącz do nas