Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nowa świnka, nowe kłopoty

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Jaśka
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 20:49
Świnki morskie: Pusia [2009-2014], Bu-Ba [2014-????]
Kontaktowanie:

Nowa świnka, nowe kłopoty

Postautor: Jaśka » 30 grudnia 2014, 21:23

Chce poinformować na wstępie, że tą świnkę niedługo kupię i nie wiem jaka będzie :distrustful:
Więc tak, martwię się co do klatki oraz jej zachowania:
Klatka: Mam takie małe miejsce obok łóżka, tam leżała klatka Pusi [*], no i mama chce kupić nową, większą, ale po 1. Nie wiem czy się zmieści
2. (chcę kupić małą świnkę, taką może nie świeżo urodzoną, ale może taką 2 tyg.) I czy w tej dużej klatce nie będzie się czuła niekomfortowo?
A co do zachowania:
1. Bo mam zamiar od razu po zakupie świniaczka wziąść ją na ręce, czy mogę?
2.Jak ją wypuszczę w pierwszy dzień po zakupie nic jej nie będzie?
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Nie jestem miła:) Więc zastanów się jak chcesz hejtować:)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka, nowe kłopoty

Postautor: GalaxySparkle » 30 grudnia 2014, 21:39

Ad. 2) Nie kupisz świneczki 2-tygodniowej, a jeśli ktoś chce Ci taką sprzedać, to jest okrutnym i nieodpowiedzialnym człowiekiem, który nie powinien mieć do czynienia ze zwierzątkami. Wiek, od którego świneczka może zostać sprzedana, wynosi 4 tygodnie.

Co do zachowania, to lepiej daj jej trochę czasu na oswojenie się z otoczeniem, zanim zaczniesz ją brać na ręce. Początkowo tylko siadaj obok klatki i mów do świneczki. Czy nic śwince nie będzie na wybiegu, to zależy od tego, jak bezpieczne jest pomieszczenie. Ogólnie, przez pierwsze dni i tak nie będzie biegać po pokoju. Musi stopniowo zapoznawać się z nowym terenem. Moja zaczęła sama wychodzić dopiero po miesiącu, a ja na noc i na czas wychodzenia zamykałam klatkę, bo sama nie byłam pewna za bezpieczeństwo świnki w świeżo podporządkowanym jej pokoju.


Awatar użytkownika
Jaśka
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 20:49
Świnki morskie: Pusia [2009-2014], Bu-Ba [2014-????]
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka, nowe kłopoty

Postautor: Jaśka » 30 grudnia 2014, 21:42

Sorry, ale ja nie jestem w temacie "świnka musi mieć tyle tyg. lub mies." ... wiesz... Naprawdę przepraszam :-:

Nie jestem miła:) Więc zastanów się jak chcesz hejtować:)

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Nowa świnka, nowe kłopoty

Postautor: GalaxySparkle » 30 grudnia 2014, 21:49

No w porządku, nic się nie stało. Najlepiej poczytaj o świnkach, szczególnie na tym forum lub na swinkimorskie.eu bo na razie jesteś na etapie podstawowych pytań. Dla świneczki też będzie lepiej jak się jeszcze dokształcisz. :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

  • Dołącz do nas