Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki jak boomerangi wracają do klatki.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
daniel86
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:33
Kontaktowanie:

Świnki jak boomerangi wracają do klatki.

Postautor: daniel86 » 8 sierpnia 2015, 13:09

Cześć. Mam świnki od pół roku. Dwie samiczki. Mieszkają w pokoju dziennym, w klatce 100x50, mają dwa hamaki, legowisko i zawsze dobre jedzonko (suchą karmę, warzywa/ owoce, sianko i świeżą wodę. Trawę im dawkuję, bo jak ją mają, to nie jedzą nic innego. Są oswojone, lubią przebywać na rękach, gdy tylko przychodzę do domu (jeszcze mnie nie widzą) to już głośno kwiczą domagając się zainteresowania. Ogólnie wszystko jest ok.
Jedno co mnie zastanawia, to ich zachowanie na wybiegu. Zrobiłem im bezpieczną kładkę do wychodzenia z klatki. W ciągu dnia otwieram klatkę i montuję kładkę, ale one nie chcą z niej same wyjść. Jak je wyciągnę i zamknę drzwiczki to z zaciekawieniem chodzą po pokoju. Jednak gdy tylko otworzę drzwiczki i zamontuję kładkę, to w ciągu kilku minut wracają do klatki (więc wiedzą do czego kładka służy) i już z niej nie wychodzą. W klatce są aktywne.
Nie martwi mnie to jakoś specjalnie. Tłumaczę sobie to w ten sposób, że bardzo lubią swój domek i chcą w nim przebywać. Ciekawi mnie tylko czy wasze świnki zachowują się podobnie, czy moje są jakieś... nietypowe?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Świnki jak boomerangi wracają do klatki.

Postautor: kira » 8 sierpnia 2015, 20:22

Moje świnki kiedy im daje schodki to wychodzą chętnie z klatki, a kiedy im się znudzi to wracają same do klatki.
Może twoje świnki nie chcą wychodzić, bo nie czują się bezpiecznie poza klatką.
Ostatnio zmieniony 9 sierpnia 2015, 11:24 przez kira, łącznie zmieniany 1 raz.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Konto usunięte

Re: Świnki jak boomerangi wracają do klatki.

Postautor: Konto usunięte » 8 sierpnia 2015, 23:43

U mnie jest na odwrót. Świnka wskakuje do klatki tylko po to by coś zjeść, czasami prześpi się w niej, a tak to siedzi byle gdzie. Głównie pod fotelem. Myślę, że Twoje świnki po prostu najbezpieczniej czują się w klatce i dlatego chcą tam ciągle siedzieć :)


Nacia 141
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2016, 16:34
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Pusia, Czarnulka
Kontaktowanie:

Re: Świnki jak boomerangi wracają do klatki.

Postautor: Nacia 141 » 14 lipca 2016, 20:27

moja do klatki nie chce wracać, woli moje łóżko. :)


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Świnki jak boomerangi wracają do klatki.

Postautor: ita79 » 15 lipca 2016, 3:43

świnki lubią same decydować kiedy wyjść na wybieg. Jeśli zamontował byś im tą kładkę na stałe to prędzej czy później zobaczył byś jak wychodzą chociażby po to by przypomnieć Ci o dopełnieniu którejś z miseczek.

Ja to dziś miałam aż dość i cierpliwość ma wykończeniu. Próbowałam coś zrobić na laptopie a samiec i trzej jego mini synkowie skakali po mnie jak pchły. A też trwało zanim wybieg małe uznały za bezpieczny.. ale dalam im czas i tylko przekonywałam smakołykami jak miałam czas na "oswajanie"



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

  • Dołącz do nas