Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oswajanie Świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
-NienormalnieNormalna-
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 17:36
Świnki morskie: Róża i Pianka
Kontaktowanie:

Oswajanie Świnek

Postautor: -NienormalnieNormalna- » 28 grudnia 2015, 18:31

Witam :)
Na wstępie powiem że jest to mój pierwszy temat :D
Trochę się wkurzyłam, bo już napisałam post, ale jak chciałam go wysłać to okazało się że nie mam neta i wszystko się skasowało :evil: :evil:
Przejdźmy do rzeczy...
Mam dwie świnki.
Gdy chcę wyjąć świnkę z klatki to ona ucieka i chowa się do domku i itp. Gdy jednak mam ją już na kolanach i ją głaszczę po grzbiecie to ona piszczy, czyli jest zadowolona ;) Jak chcę ją wziąć na ręce, aby ją włożyć spowrotem do klatki to ona jest niezadowolona i w ogóle nie chce. Druga świnka jest trochę bardziej ''przestraszona''? I gdy chcę ją wyjąć to ona biega strasznie po klatce i tak samo się chowa do domku. Jak ją mam na kolanach i ją głaszczę po grzbiecie to żadnych dźwięków nie wydaje. Dziś jednak pogłaskałam ją po tyłku i ona piszczała i aż mi się rozkładała na kolanach :D Myślicie że obie świnki po pewnym czasie nie będą się bały brania na ręce?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie Świnek

Postautor: GalaxySparkle » 29 grudnia 2015, 21:44

Masz je krótko? Ich zachowanie może się jeszcze zmienić. A może tak już mają. Np. moja Pepper nie lubi samego brania na ręce, ale już na kolankach się rozkłada zadowolona i lubi głaskanie.


-NienormalnieNormalna-
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 17:36
Świnki morskie: Róża i Pianka
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie Świnek

Postautor: -NienormalnieNormalna- » 29 grudnia 2015, 23:51

Mam je 3 tygodnie


Monika20495
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 11 grudnia 2015, 15:35
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Świnki morskie: Chrupek zwany Chrupciakiem
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie Świnek

Postautor: Monika20495 » 30 grudnia 2015, 11:27

No to jeszcze trochę cierpliwości. Mój świnek prawie dwa miesiące zwiewał do domku, jak tylko ktoś podchodził do klatki. Podziałało podrzucanie mu smakołyków. Po jakimś czasie skumał, że człowiek w pobliżu klatki= żarełko. I teraz wystawia nochal przez szczebelki, jak się ktoś w pobliżu pojawia.


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie Świnek

Postautor: cornice » 30 grudnia 2015, 12:07

-NienormalnieNormalna- pisze:Witam :)
Na wstępie powiem że jest to mój pierwszy temat :D
Trochę się wkurzyłam, bo już napisałam post, ale jak chciałam go wysłać to okazało się że nie mam neta i wszystko się skasowało :evil: :evil:
Przejdźmy do rzeczy...
Mam dwie świnki.
Gdy chcę wyjąć świnkę z klatki to ona ucieka i chowa się do domku i itp. Gdy jednak mam ją już na kolanach i ją głaszczę po grzbiecie to ona piszczy, czyli jest zadowolona ;) Jak chcę ją wziąć na ręce, aby ją włożyć spowrotem do klatki to ona jest niezadowolona i w ogóle nie chce. Druga świnka jest trochę bardziej ''przestraszona''? I gdy chcę ją wyjąć to ona biega strasznie po klatce i tak samo się chowa do domku. Jak ją mam na kolanach i ją głaszczę po grzbiecie to żadnych dźwięków nie wydaje. Dziś jednak pogłaskałam ją po tyłku i ona piszczała i aż mi się rozkładała na kolanach :D Myślicie że obie świnki po pewnym czasie nie będą się bały brania na ręce?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Czytałaś o zachowaniach i dźwiękach świnek? Z reguły te zwierzaki nie lubią dotykania tylnej części ciała, może piszczą bo się boją, są niezadowolone? Dźwięki zadowolenia określa się gruchaniem, nie piskami, nie da się ich pomylić. Świnka, która się nie boi nie ucieka. Popracuj jeszcze nad oswojeniem ich, 3 tygodnie to malutko, pełne przekonanie zwierzaków do siebie może potrwać nawet kilka miesięcy.


-NienormalnieNormalna-
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 17:36
Świnki morskie: Róża i Pianka
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie Świnek

Postautor: -NienormalnieNormalna- » 30 grudnia 2015, 12:13

Okej, dzięki :)


Awatar użytkownika
Olicjaaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 20:21
Kontaktowanie:

Re: Oswajanie Świnek

Postautor: Olicjaaa » 19 lipca 2016, 12:36

Niektóre świnki takie są :) Może po prostu świnka nie lubi być podnoszona?

Złota Łopata dla archeologa za odkop sprzed ponad pół roku.
GalaxySparkle

Obrazek

Świniaki!!! :love:

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

  • Dołącz do nas