Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pierwsze chwile w nowym domu

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: befana30 » 31 grudnia 2015, 19:56

oczywiscie- wyobraz sobie jak on sie czuje: obce miejsce, obcy facet i do tego jeszcze taki wielkolud go bierze i na niego spoglada, a moze "chce mnie zjesc?" :D

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: Piterol » 31 grudnia 2015, 22:20

Wziąłem drugi raz na ręce i przyjrzałem się i niepokoi mnie to, że trochę chropowata jest ta łysinka, tak samo jest jakieś czarne zabarwienie pod noskiem. Muszę ewidentnie zawieźć do kontroli.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: befana30 » 1 stycznia 2016, 9:47

no tak- w tym wypadku to wcale nie jest minimalna lysinka wynikajaca z ulozenia rozetkowego wloskow tylko zmiana naskorka, wiec kontrola u weta konieczna. Nie chce krakac, ale co i rusz na forum pojawiaja sie swinki z grzybica, wiec calkiem mozliwe ze i twoja bedzie ja miala. A odpowiednio wczesnie wykryta i leczona nie doprowadzi do rozniesienia sie choroby na pozostale czesci cialka. Wstaw zdjecie tego przebarwienia pod noskiem- moze to byc kolejne ognisko grzybiczne albo zwykle przebarwienie skory wynikajace z ciemniejszych wloskow w tym miejscu- gdzie swinki maja ciemniejszy wlos tam rowniez skora pod spodem jest czarna.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: Piterol » 1 stycznia 2016, 12:52

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takie zrobiłem zdjęcia tego czegoś czarnego na nosie i tej łysinki na głowie. Co sądzisz?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: befana30 » 1 stycznia 2016, 13:57

ojej- idz z tym do weta jak najszybciej, bo jeszcze sie z tym nie spotkalam, wyglada jak jakis ropniak, czyrak..? sama nie wiem, a zdjecie z lysina niewyrazne wiec widac tylko przebarwienia na skorze- jak juz wspominalam calkiem mozliwa grzybica, czy znajdziesz jutro jakiegos otwartego weta? bo dzisiaj nie sadze.
Ten guzek jest rowniez calkiem podobny do kaszakow dosc czestych u swinek, ale miejsce pod noskiem jest nietypowe na takowy, dolaczam link dla porownania, moze sie przydac jako sugestia podczas wizyty u weta: http://lecznica-oaza.pl/notatki/kaszaki ... -morskich/

EDIT
calkiem mozliwe ze to pod noskiem bedzie rowniez grzybica i zamieni sie w cos takiego: http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=34364.0

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: Piterol » 1 stycznia 2016, 14:01

Jutro weterynarz od 10 do 12 także się wybiorę.


-NienormalnieNormalna-
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 17:36
Świnki morskie: Róża i Pianka
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: -NienormalnieNormalna- » 1 stycznia 2016, 14:03

Piterol powodzenia :)


Piterol
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 grudnia 2015, 21:18
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: Piterol » 2 stycznia 2016, 15:25

Jezeli swinka lezy mi na brzuchu i jak ja glaszcze to ona sie trzesie, ale tez popiskuje to co to znaczy?


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: ita79 » 23 stycznia 2016, 17:14

strasznie zlękniona świnka Ci się trafiła.. szkoda zwierzaczka. Musiała mieć chyba jakieś przejścia zanim do Ciebie trafiła. Moje prosiaczki, mimo iż też trochę się bały to nigdy nie widziałam by drżały (poza jednym razem po kąpieli, gdy Finek wygrzebał się z kocyka którym go owinęłam..a jeszcze nie był suchy).
Jak już upewnisz się, że świnka jest zdrowa, to może pomyśl o towarzyszu dla niej.. Jeśli weźmiesz świnkę z odpowiedniego źródła (a to raczej nie będzie sklep- bo sam widzisz co zwierzaki tam przechodzą- łapią choroby i lęki) .. i ta druga będzie odważniejsza to i tego malucha uspokoi.

Swoją drogą współczuję Wam wizyty u weta - to dopiero będzie przejście dla prosiaczka :( , no ale nie masz wyjścia.


Awatar użytkownika
mimii
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 12 listopada 2015, 10:21
Lokalizacja: Belgia
Świnki morskie: Gucio i Bolek
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: mimii » 23 stycznia 2016, 18:18

Moje świnki przez pierwsze 2-3 tygodnie tez się bardzo trzęsły na kolanie,wiec rzadko ich wyciągałam,żeby się nie stresowali.Potem im przeszło.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości

  • Dołącz do nas