Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pierwsze chwile w nowym domu

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Neloo
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 20:38
Kontaktowanie:

Świnka nie chce jeść

Postautor: Neloo » 27 stycznia 2016, 17:53

Świnkę mam od wczoraj, niestety do tej pory nie je nic oprucz siana i mało pije. Co zrobić ? :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce jeść

Postautor: kira » 27 stycznia 2016, 18:10

Każda świnka ma swój gust, może zmień karmę, bo jest możliwość, że śwince ona nie smakuję dobrze było podać śwince coś zielonego np. pietruszkę.
Wymienię jeszcze czego nie wolno podawać, ale tylko z zieleniny:ostre zioła , przyprawy, winogrona,awokado, kokos, ziemniaki, sałata lodowa, grzyby, orzechy, rabarbar, nasiona ,fasolka, groch, kapusta.
A co do picia to jak jest mała to aż tak dużo nie jest jej potrzebne, wiec pije tyle ile potrzebuje.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Neloo
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 5 stycznia 2016, 20:38
Kontaktowanie:

Re: Świnka nie chce jeść

Postautor: Neloo » 27 stycznia 2016, 18:37

Dałam jej pietruszkę i marchewkę, nic :(


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: GalaxySparkle » 27 stycznia 2016, 18:46

Masz ją od wczoraj, to normalne. Boi się, musi się zapoznać z nowym otoczeniem. Daj jej czas. Spróbuj ogóra, najpopularniejszy przysmak, którym dają się oswoić.


PepeiPepa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2016, 4:50
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: PepeiPepa » 14 lutego 2016, 4:54

Przepraszam ze tak odkopuję temat ale tak mam 1 raz świnke w swojim zyciu :d Ale do sprawy Kupiłem z zoologa nic nie chce czytałem że trzeba po 5 dniach brać na ręce i na kolana czy jak kto woli ale jak ? ._. A i siedzi cały czas w domku :( mam 2 wiem wiem nie cierpliwy jestem i to pytanko na czas oswajania wyjąć domek?




@EDIT


PS. Czytałem też że jak wyciągne np na siłe świnke ale by było jej dobrze przy głaskaniu tak robić ? :v
:bored:


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: madzia0902 » 14 lutego 2016, 11:45

Daj jej kilka dni na oswojenie się przecież ona jest przerażona nowym miejscem zapachami odgłosami ludźmi, a do tego jest sama i nie ma towarzysza który by z nią to razem przeżywał :( zostaw jej ten domek na razie kładź jedzenie i nie siedź cały czas przy klatce, daj jej czas a Ty w tym czasie poczytaj forum bo naprawdę na temat oswajania jest dużo postów... to forum to kompletna wiedza na temat świnek :)


Klaudia11
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 lutego 2016, 9:43
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: Klaudia11 » 29 lutego 2016, 9:58

Mam świnkę od soboty,je normalnie ziarno,siano i sałatę ale nie chce jeść ogórka i mało pije?czy to normalne?Jest to moja trzecia świnka i każda na początku normalnie piła :)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Pierwsze chwile w nowym domu

Postautor: befana30 » 29 lutego 2016, 10:04

Moze to dla niej byc taka "nowosc" w zaleznosci jak byla karmiona w poprzednim miejscu, poprobuj rowniez z natka pietruszki, koperkiem, bazylia czy innymi warzywami jak buraczek czy marchewka oraz owoce jablko, gruszka, banan- jak na razie tak "neutralnie" przy czym pomalu, stopniowo wprowadzaj reszte rzeczy, predzej czy pozniej sie skusi, zobaczysz ;) musi sie do tego przekonac.
Salata jest dosc soczysta, wiec moze woda w takiej postaci jej wystarczy, ale zaobserwuj czy wie jak sie pije z poidelka- niektorym swinkom trzeba pokazac czy skusic je np herbatka z dzikiej rozy (nie slodzonej oczywiscie :D).

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Somer
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwietnia 2016, 20:12
Kontaktowanie:

Nowy dom 7-miesięcznej swinki

Postautor: Somer » 6 kwietnia 2016, 20:32

Cześć,
mamy nowego domownika - łysego prosiaczka. Kupiliśmy go w sobotę, urodził się w październiku. Straszny z niego dzikus. Ciągle siedział w kącie, dopiero dzisiaj zaczal z niego wychodzic i chodzi po klatce. Mimo wszystko, gdy wstane od biurka to od razu ucieka do swojego rogu klatki. Czasami daje się lekko pogłaskać, lecz po kilku sekundach kręci się i wierci. Z klatki ledwo co daje się wyciągnąć.
Byliśmy u weterynarza i wszystko jest z nią w porządku. Nie chce jeść karmy, ani "przysmaków" - jedynie warzywa, owoce i zioła.

Czy nie jest za stara na oswajanie? czy kupno drugiego prosiaczka pomogłoby w oswajaniu? Na weekend musimy pojechać. czy możemy wziąć ją ze sobą spokojnie w transporterze (na miejscu czeka klatka) i wrócić z drugą?


daniel86
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 5 marca 2015, 15:33
Kontaktowanie:

Re: Nowy dom 7-miesięcznej swinki

Postautor: daniel86 » 7 kwietnia 2016, 11:46

Z oswajaniem spokojnie - to proces który trwa kilka miesięcy, a nie kilka dni. Nic się nie martw - po prostu potrzeba czasu.

Co do zabierania świnki na wyjazd na dwa dni, to ja osobiście bym odpuścił. Tym bardziej, że świnka jest u Ciebie dopiero kilka dni. Zostawił bym jej pełne miseczki karmy, full sianka, i jakieś warzywa - tyle żeby nie zabrakło + pełne poidełko. W tej sytuacji może jej nawet dobrze zrobić, że Was nie będzie- spokojnie oswoi się z otoczeniem.

Co do towarzysza dla świnki to bardzo dobry pomysł - to są zwierzęta stadne. Pamiętaj tylko, że dwie potrzebują klatki minimum 100cmx50cm. Upewnij się również co do płci - oba prosiaki muszą być tej samej.

Może nie kupuj, tylko adaptuj. Tu masz link do stowarzyszenia, które ma pod opieką mnóstwo świnek do adopcji:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=84


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

  • Dołącz do nas