Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zachowanie prosiaczka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Puchaty Lisek
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 stycznia 2016, 15:52
Kontaktowanie:

Zachowanie prosiaczka

Postautor: Puchaty Lisek » 23 stycznia 2016, 19:49

Witam :) Jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu zaglądam na w forum :D
Odnośnie mojej świnki to ma na imię Wafelek, jest u mnie trochę ponad miesiąc. Prosiaczek je mi z ręki, już nie ucieka za każdym razem, gdy ktoś przechodzi koło klatki :tooth:
Dziwne zachowanie Wafelka polega na tym, że jak głasam go ( tak prawie wszędzie oprócz tyłeczka i łapek :D ) to zaczyna popiskiwać i tak jakby wiercić się. Czasem nawet podskakuje. Wtedy przestaje głaskać. Po chwili (może minuta) lekko go głaskam i jest ok :shock:
Dodam jeszcze, że jest on rozetką :rotfl:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie prosiaczka

Postautor: ita79 » 23 stycznia 2016, 23:38

to znaczy, że prosiaczek za chwilę zniesie jajko

;) , żarcik oczywiście :) . A tak poważniej to jedno z najzwyklejszych zachowań świnki. Znaczy że już się na tyle przy Tobie czuje swobodnie by móc pokazywać po trochę "rogi" . Tak jakby mówił "głaszcz, głaszcz, fajnie, miło, ale uważaj sobie bo ja potrafię być groźny albo strzelić focha" . Czasami przy tym jak nie zabierzesz w porę ręki to skubnie ząbkami, lub spróbuje kopnąć :) .


Konto usunięte

Re: Zachowanie prosiaczka

Postautor: Konto usunięte » 24 stycznia 2016, 10:35

Rozetki nie lubią głaskania pod włos. Musisz świnkę głaskać równo z włosem. U mnie sprawdza się głaskanie od tyłka w górę wtedy futerko świnki staje się takie ulizane :D A gdy głaszczę od łepka w dół również popiskuje i skacze (oczywiście nie zawsze, ale często), bo to ją najzwyczajniej w świecie boli. Przy świnkach gładkowłosych nie ma tego problemu :)


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie prosiaczka

Postautor: kira » 24 stycznia 2016, 14:13

To zależy od głaskania , Moja Niunia nie lubi żadnego rodzaju głaskania i wtedy gdy się ją głaszcze piszczy dźwiękiem oznaczającym, że coś się nie podoba. Natomiast Kira i Zuza lubią wszystkie. Więc może twoja świnka tez nie lubi głaskania albo głaszczesz ją tak ja nie lubi bądź tak tam gdzie nie lubi.

________________________
Pozdrawiam
Julia


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas