Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

zapoznanie świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Dyttka
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 stycznia 2016, 17:31
Kontaktowanie:

zapoznanie świnek

Postautor: Dyttka » 25 stycznia 2016, 13:32

cześc, jestem posiadaczką prosiaczka od miesiąca, okazuje się,że sąsiad również ma świnkę. czy myśliscie ze ich zapoznanie zeby się trochę razem pobawiły to dobry pomył czy może się skończyć źle??


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: zapoznanie świnek

Postautor: madzia0902 » 25 stycznia 2016, 16:35

Dobrym pomysłem jest dokupienie prosiaczka na stałe, takie widywanie się raz na jakiś czas spowoduje że tylko będą tęsknić za sobą


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: zapoznanie świnek

Postautor: Moreni » 25 stycznia 2016, 18:11

A jeśli są różnej płci, to ktoś (ten, który ma samiczkę) skończy z przychówkiem.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: zapoznanie świnek

Postautor: GalaxySparkle » 26 stycznia 2016, 12:52

Niee, to nie ma sensu. Świnki muszą być w swoim stadku na stałe, gdzie raz na zawsze ustalą hierarchię. To nie ludzie, że mogą składać wizyty. ;)


Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: zapoznanie świnek

Postautor: cookie01 » 26 stycznia 2016, 16:05

Hmm.. U mnie natomiast świniaki latają razem codziennie po 1-5 godz czasami i dłużej. :| Tak to mieszkają same. Nie zauważyłam żeby któryś z prośków bardzo cierpiał. :no: Szczurek wręcz od żył gdy ostatnio z przyczyn zdrowotnych nie widzieli się przez tydzień. :tooth: . Czyli lepiej żeby się nie widywały?

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

Konto usunięte

Re: zapoznanie świnek

Postautor: Konto usunięte » 26 stycznia 2016, 21:41

Moje też się widują 2 razy dziennie, bo starsza młodszą by zadziabała. Może jak młoda podrośnie to już nie da sobą pomiatać.. ale to odległe marzenie :) Lepsze takie spotkania niż żadne, ale to się tyczy konfliktowych świnek. Jeśli prosiaki się dogadują to jak najbardziej powinny mieszkać razem :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas