Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska i jej wredny charakterek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Lidia1991pl
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 lutego 2016, 19:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Świnki morskie: Łupinka - bo się łupi non stop ;)
Kontaktowanie:

Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Lidia1991pl » 11 lutego 2016, 19:28

Witam wszystkich :) tak, jak w tytule: Posiadam świnkę morską rozetkę, samiczkę. Ma około 1 roku. Wszystko byłoby ok, ale ona ma po prostu okropny charakter. Gryzie, gdy tylko widzi moją rękę w pobliżu, kilka razy ugryzła mnie do krwi. Dziabie i cmoka na mnie podnosząc pyszczek do góry i otwierając go szeroko. Nie dotykam jej pupy, brzuszka, ani łapek. Po prostu każdy ruch w jej pobliży wywołuje taką reakcję, że rzuca się z ząbkami. Dzisiaj ugryzła mnie w czoło, do krwi. Proszę o pomoc, czy to zachowanie jest normalne?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Margotek
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 20:29
Świnki morskie: Belzebub
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Margotek » 11 lutego 2016, 19:38

Długo posiadasz tą świnkę?

Ogólnie moja siostra ma podobny problem, choć świnkę ma już od lat. Nie jest co prawda aż tak agresywna, ale czasem potrafi ugryźć do krwi (na przykład kiedy wsadza jej się dłoń do klatki aby nastroszyć sianko). Jednakże problem leży w tym, że swoją świnkę dostała od osoby, która posiadała dwie samiczki. Jedna drugiej nie lubiła i strasznie się gryzły. Wcześniejsza właścicielka postanowiła jednego świniaka oddać i teraz świniak mojej siostry ma jakiś "uraz".

Być może Twoja świnka też wcześniej żyła w wielkim stresie i teraz boi się, że zrobisz jej krzywdę, więc się przed Tobą broni.

Proponuję powoli, stopniowo pokazać jej, że z Twojej strony nie ma żadnego zagrożenia.


Awatar użytkownika
Lidia1991pl
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 lutego 2016, 19:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Świnki morskie: Łupinka - bo się łupi non stop ;)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Lidia1991pl » 11 lutego 2016, 19:43

Posiadam ją od kiedy skończyła ponad miesiąc. Na początku taka nie była, ale jak zaczęła rosnąć i nabywać pewności to zaczęła kłapać zębami. Ona ogólnie jest taka nerwowa. Złości się, marudzi. Jestem jej pierwszą właścicielką.


Awatar użytkownika
Margotek
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 20:29
Świnki morskie: Belzebub
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Margotek » 11 lutego 2016, 20:04

Lidia1991pl pisze:Posiadam ją od kiedy skończyła ponad miesiąc. Na początku taka nie była, ale jak zaczęła rosnąć i nabywać pewności to zaczęła kłapać zębami. Ona ogólnie jest taka nerwowa. Złości się, marudzi. Jestem jej pierwszą właścicielką.

Ciężka sprawa. Naprawdę nie mam pojęcia jak Ci doradzić. Jednakże życzę dużo cierpliwości. Mam nadzieję, że Twoja świnka zmieni do Ciebie nastawienie.


Awatar użytkownika
Lidia1991pl
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 lutego 2016, 19:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Świnki morskie: Łupinka - bo się łupi non stop ;)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Lidia1991pl » 11 lutego 2016, 20:09

znów mnie próbowała dziabnąć, dobrze, że nauczyłam się robić uniki przed jej ostrymi ząbkami. Jednak ślad na czole jest.


Awatar użytkownika
Margotek
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 20:29
Świnki morskie: Belzebub
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Margotek » 11 lutego 2016, 21:19

Lidia1991pl pisze:znów mnie próbowała dziabnąć, dobrze, że nauczyłam się robić uniki przed jej ostrymi ząbkami. Jednak ślad na czole jest.

Może częściej dawaj śwince jeść z ręki, podkładaj jej delikatnie jedzenie na otwartej dłoni. Mój skurczybyk często zaczyna mnie później lizać po palcach.
Zastanawia mnie również to, jak to się stało, że świnka ugryzła Cię w czoło :D Wkładałaś jej głowę do klatki, czy jak?


Konto usunięte

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Konto usunięte » 12 lutego 2016, 3:44

Moja też od małego dziabie, ale głównie jak zaczynam ją dotykać tam, gdzie nie lubi lub ma po prostu zły dzień. Do krwi nigdy mnie nie ugryzła, a i na koleżankę (świnkę) się rzuca ;) Raz tak na nią napadła, że młoda skulona głośno piszczała z 1 min. Już nie pytam co by było gdybym ich szybko nie rozdzieliła. Każda z nich mieszka osobno. Na wspólną klatkę przestałam liczyć. Na podłodze jako tako się dogadują. Starsza lubi ją gonić i dziabać w tyłek, ale nie już tak często jak kiedyś. Także u nas dokupienie koleżanki nie poprawiło sytuacji ;) Mi również do głowy przychodzi tylko dobre karmienie z ręki np. natka pietruszki, większość świnek ją uwielbia :)


Awatar użytkownika
Lidia1991pl
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 lutego 2016, 19:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Świnki morskie: Łupinka - bo się łupi non stop ;)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Lidia1991pl » 12 lutego 2016, 16:37

Dziękuję za rady :) Łupinka to świniak z charakterem, jest bardzo obrażalska, złości się, taka mała egoistka. Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale słyszałam, że rozetki są takie bardziej temperamentne niż np. krótkowłose.


Konto usunięte

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Konto usunięte » 12 lutego 2016, 17:16

Coś w tym jest, bo mój wampir też jest rozetką :)


Awatar użytkownika
Lidia1991pl
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 11 lutego 2016, 19:17
Lokalizacja: Nowy Sącz
Świnki morskie: Łupinka - bo się łupi non stop ;)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska i jej wredny charakterek

Postautor: Lidia1991pl » 12 lutego 2016, 17:40

no, czyli sprawa rozwiązana :D mam świnkę terrorystkę i psychopatkę :P


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas