Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Domek,Oswajanie

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
PepeiPepa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2016, 4:50
Kontaktowanie:

Domek,Oswajanie

Postautor: PepeiPepa » 14 lutego 2016, 8:26

Cześć Mam kilka pytań bo mam w domu 2 dni świnke (moja niecierpliwość). Ale Przejdźmy do rzeczy Czy w Czasie oswajania Wyjąć Domek ? Jak oswoić? Jakby co mam rozetke Klatka jest duża a i jeszcze jedno bo w zoologu gdzie kupiłem świnke zapomniałem spytać o płeć jak sprawdzić ? xD Bo on lub ona tylko w domku Siedzi :<


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Nicol2212
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 25 października 2013, 6:33
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Lolek
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: Nicol2212 » 14 lutego 2016, 14:48

Cześć : )

Świnka potrzebuje trochę czasu by się zaklimatyzować.
Siedzi w domku bo tam się czuje bezpieczniej.Moje trzy świnki nie miały domku , Lolek czwarty tak i niestety na początku też z niego nie wychodził.Radzila bym wyjąć domek za ok.2 dni. Świnka szybciej się oswoi kiedy będzie widziała co się wokół niej dzieje i szybciej się przyzwyczai. Bierz świnkę na ręce im częściej tym szybciej Cię pozna( na początku będzie trudno bo będzie uciekać szybko jak błyskawica, pogłaskać i szybko ją chwycić ręką pod brzuszek a drugą przytrzymać nóżki , ale delikatnie) , kiedy będzie na kolanach możesz dać jej jakiś smakołyk tak by ten moment kojarzyła z czymś przyjemnym.Musisz posprawdzać co lubi jeść bo każda świnka jest inna, oczywiście karm prosiaczka tym co jest dla świnek, na forum jest o tym temacik.

Co do płci to chyba jest widoczna : )) ale jak chcesz się upewnić to pójdź z nią do weterynarza : ) przy okazji wet ją zbada i sprawdzi czy wszystko jest ok z prosiaczkiem : )

P.S. Cierpliwość Ci się przyda na początku hihi.

Powodzenia : )


PepeiPepa
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 lutego 2016, 4:50
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: PepeiPepa » 14 lutego 2016, 18:06

Dziękuje Bardzo :D za 2 dni wyjmę domek :D :>




@EDIT
A i pytanko bo jak z klatki będzie trzeba wyjąć prosiaczka ? Bo się Boję trochę że w klatce nawet nie jest bezbieczny :/




@EDIT2

Ile ja tych editów zrobie :v xd Ale do rzeczy czyli jak np będe sprzątał klatke wyjąć świnke i wziąść na kolana pieścic i dac np natke ? ;o


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: GalaxySparkle » 17 lutego 2016, 21:43

Dlaczego by w klatce miał nie być bezpieczny?

Ja przy pierwszym sprzątaniu zdjęłam górę klatki i świnka sama wyszła zwiedzać pokój. Posprzątałam spokojnie, a później ją złapałam i wsadziłam do klatki (przez pierwsze tygodnie nie miała klatki non-stop otwartej).


Awatar użytkownika
Olicjaaa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 20:21
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: Olicjaaa » 19 lipca 2016, 12:42

Po 1.- Nie kupuje się świnek w zoologicznym.
Po 2.- Nie wyjmuj domku, bo świnka nie będzie mogła się schować.
Po 3.- Co do wyjmowania i głaskania to się wstrzymaj, bo świnka musi się zaadaptować (około 7 dni).
Po 4.- Film jak sprawdzić płeć (powiedz czy link działa) --> https://www.youtube.com/watch?v=kAw5XF1o1q8

Obrazek

Świniaki!!! :love:

Awatar użytkownika
zaczarowana
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 października 2016, 13:49
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: AMIGO ❤
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: zaczarowana » 20 października 2016, 14:13

Olicjaaa czemu nie kupuje się w zoologicznym ? Mogla byś rozwinąć myśl ?

Kocham mojego prosiaka ❤

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: Żaneta_Radom » 20 października 2016, 19:08

To skoro już się toczy tutaj rozmowa, ja się dołączę w sprawie oswajania. Ja swoje dwie mam 4 tygodnie i podczas codziennego sprzątania puszczam je na dom. One jednak chowają się za klatkę i tylko wychodzą od niej na pół metra, poczym znowu zmykają podczas mojego krzątania się przy klatce. Czy to normalne, że aż tak się boją? jeszcze?

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: Dona » 20 października 2016, 19:58

zaczarowana pisze:Olicjaaa czemu nie kupuje się w zoologicznym ? Mogla byś rozwinąć myśl ?

Świnki ze sklepów zoologicznych najczęściej pochodzą z pseudohodowli są bardzo często chore. Trzymane w złych warunkach, słabo karmione, rozmnażane często pomiędzy rodzeństwem , albo córka-ojciec, matka-syn, co się wiąże z wadami genetycznymi. Często za małe do sprzedaży bo za szybko oddzielone od matki. Dodatkowo w sklepach najczęściej razem trzymane są samiczki z samczykami i możem kupić świnkę z kinderniespodzianką. Kupując napędzamy ten biznes. Dlatego kupować powinno się w zarejestrowanych hodowlach. A najlepiej zaadoptować ze spśm.


Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: Klodiq » 20 października 2016, 22:49

Moja świnka szybko się oswoiła, bo po 4/5 dniach już swobodnie chodziła po pokoju, nie uciekała do domku, chciała żeby ją tylko piescic i piescic. To chyba zależy od charakteru świnki.
Co do zoologów, mam trochę inne zdanie. Okay, na 98% świnki są z pseudohodowli, trzymane razem z płcią przeciwną i są zaniedbane, może nawet i chore. Moim zdaniem właśnie dlatego warto je stamtąd kupić, bo zabierzemy ją ze złego otoczenia i zajmiemy się nią najlepiej jak umiemy.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Domek,Oswajanie

Postautor: Dona » 21 października 2016, 10:08

Klodiq pisze: Co do zoologów, mam trochę inne zdanie. Okay, na 98% świnki są z pseudohodowli, trzymane razem z płcią przeciwną i są zaniedbane, może nawet i chore. Moim zdaniem właśnie dlatego warto je stamtąd kupić, bo zabierzemy ją ze złego otoczenia i zajmiemy się nią najlepiej jak umiemy.

Jasne tej danej śwince na pewno pomożemy, ale w jej miejsce trafią dwie następne, a biznes będzie się rozkręca.
Pytanie czy powinniśmy brać w tym udział?
Ja moją pierwszą świnkę również kupiłam z zoologa. Dopiero potem jak poczytałam trochę i poobserwowałam jak tam naprawdę jest, kolejnej już nie kupiłam, ale zaadoptowałam z spśm.
Ale oczywiście każdy ma prawo robić jak chce.
Ja natomiast zawszę będę namawiać aby nie kupować w zoologach, tak samo ja nie kupować jajek od kur klatkowych i nie chodzi o smak jajek, ale traktowanie zwierząt, nie kupować ubrać przy których stosowany jest wyzysk ludzi w tym często nieletnich itp.
Być może przesadzam, ale wydaje mi się że to przesada w dobrą stronę :D .


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas