Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie świnek

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Łączenie świnek

Postautor: Sandratn » 12 czerwca 2016, 22:25

Witam,
Mam pytanie odnośnie łączenia świnek. Niedługo mam zamiar zaadoptować/kupić świnkę morską. Wiadomo, że świnki morskie są stadne, więc muszę kupić dwie. Moje pytanie brzmi: Czy mogę kupić dwie świnki na raz, czy lepiej kupić na początek jedną a później dokupić drugą?
Pewnie zastanawiacie się dlaczego pytam się Was o taką rzecz...Chodzi oto, że nie wiem jak będzie przebiegać proces łączenia dwóch świnek. Wydaje mi się, że jeżeli kupiłabym dwie na raz to byłyby w wielkim stresie z dwóch powodów:
1. Nowe miejsce
2. Nowy kolega/koleżanka

Z kolei jakbym kupiła najpierw jedną a później drugą, to ta druga świnka czuła by się nieswojo i byłaby bardzo zestresowana, bo nie zna, ani miejsca, ani świnki.
Nie wiem, co o tym sądzić. Czy ktoś z Was kupował/adoptował dwie świnki na raz, albo wie co jest lepsze, jeśli chodzi o zakup jednej czy dwóch na raz?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Ps. Jeszcze nigdy nie byłam posiadaczką świnek morskich, więc nie wiem co dla nich może być stresujące, a co nie. Oczywiście czytałam bardzo dużo o nich, ale żeby wiedzieć niektóre rzeczy, trzeba się o tym przekonać na własnej skórze.


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek

Postautor: befana30 » 13 czerwca 2016, 7:14

Najlepiej dwie naraz, rozumie Twoj dylemat, widze ze temat przerabiasz z kazdej mozliwej strony, skoro z gory zakladasz ze wezmiesz dwie to najlepiej kupic/zaadoptowac jednoczesnie- odpadnie ci problem stresu zwiazanego z laczeniem, a czasami moga wyniknac problemy, ze swinki nie beda sie akceptowac; wspolnie beda sie podbudowywac swoja obecnoscia w nowym otoczeniu, wiec wcale nie bedzie tak, ze podwojny stres itd- swinki w towarzystwie wspieraja sie, dodaja sobie odwagi w eksploracji i zapoznawaniu nowego domu takze tym sie nie martw, bedzie dobrze :) Poza tym chetniej zaczna jesc- wiadomo jest, ze czasami z nerwow prosiaki moga odmawiac jedzenia przez pierwsze dni, a majac towarzysza jedno pojdzie powachac i poprobowac, a drugie zacznie go nasladowac co tez tam takiego dobrego znalazl.
Gdybys z kolei chciala brac osobno to wtedy przechodzilabys zarowno Ty jak i prosiaczki podwojny stres ze wszystkim, martwiac sie dodatkowo czy aby nie trzeba bedzie kolejnej klatki kupic, bo moze beda bojki, a prosiaki wspolnie wychowywane juz na starcie szybciej sie akceptuja- malo tego, z powodu pobytu w nowym domu przez pierwsze dni wogole nie przyjdzie im do glowy by jakakolwiek hierarchie ustanawiac, takze smialo bierz 2 swinki jednoczesnie ;)

ps
Gdy wejdziesz na strone startowa tego dzialu, tzn:
https://forum.cavia.pl/viewforum.php?f=68
wyskoczy ci naprawde wiele watkow z podobnym problemem, gdzie znajdziesz rownie wiele rozwiazan na dreczace cie pytania, takze zbieraj informacje przygotowujac sie do opieki na tymi wspanialymi futrzakami, bo naprawde duzo trzeba na ich temat wiedziec, z pozoru dosc proste kwestie jak odzywianie, gdzie trzeba duza wage przywiazywac do tego co swinki jedza i jak dokladnie powinny jesc, by sie nie pochorowac :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek

Postautor: madzia0902 » 13 czerwca 2016, 8:23

Dokładnie tak jak Befana30 pisze bierz dwie na raz, zafundujesz świnkom mniejszy stres gdyż będą miały towarzystwo w swojej "niedoli" związanej z przeprowadzką, a świnki jak się boją to nie szukają zaczepki tylko wsparcia u drugiego osobnika :) Zresztą jeżeli chcesz zaadoptować świnki to często można już wziąć do domu dwa prośki związane i zaprzyjaźnione ze sobą :) a jeśli chcesz kupić to zawsze możesz kupić rodzeństwo tej samej płci które od urodzenia jest razem i też jest ze sobą zżyte :) Cieszę się że przed kupnem świnek wszystkiego starasz się dowiedzieć i że zdecydowałaś się na dwie :) dzięki temu Towje nowe prośki będą szczęśliwe :)


Sandratn
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 12 czerwca 2016, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: ♥ Fafik ♥
Kontaktowanie:

Re: Łączenie świnek

Postautor: Sandratn » 13 czerwca 2016, 23:04

Bardzo Wam dziękuję za pomoc. Postaram się, aby świnki miały zapewnioną jak najlepszą opiekę :D



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

  • Dołącz do nas