Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka uczy świnkę złych nawyków

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
TomaszRybnik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 13:03
Kontaktowanie:

Świnka uczy świnkę złych nawyków

Postautor: TomaszRybnik » 22 sierpnia 2016, 14:55

Witam, od jakiegoś czasu kupiłem mojej śwince drugą świnkę, doczytałem że warto kupić a że są młode to były większe szanse że się dogadają... i się dogadały aż za bardzo
(dwie samiczki)

Moja pierwsza świnka w bardzo krótkim czasie nauczyła się załatwiać do 'kuwety' nawet jak chodzi po domu i jej się zachce to pędzi do klatki w której jest kuweta i dzięki czemu podłogi mam zawsze czyste a i świnka szczęśliwa.

Nie ucieka, da się ją bez problemu złapać, stoi w miejscu jak chce się ją podnieść

...więc wpadłem na pomysł kupie jej drugiego świniaka

Świnki bardzo dobrze się dogadują ale mam problem, bardzo ciężko oswoić świnkę, mineło ze 2 miesiące a świnka jest dalej podziczała to że śpi na dachu domku bokiem (serio) zamiast w domku (nawet są 2 domki) i obgryza go tak głośno że spać nie idzie :)

1. Nie potrafię nauczyć ją załatwiania w kuwecie, z pierwszą świnką poszło mi ekspresowo (metoda: wsadzałem jej odchody do kuwety i po dosłownie 3 dniach sama zaczaiła o co chodzi) - zna ktoś jeszcze jakieś może inne metody ?

2. Świnka nie odstawia na krok starej świnki, ale gdy chce ją wziąć na ręce to panicznie ucieka, a gdy już ją wezmę to gryzie bluzkę, jest spokojna ale gryzie bluzkę - zawsze. Futruje ją smakołykami gdy ją mam, ale to nie pomaga

Dzięki za wszelkie porady :)


Awatar użytkownika

Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: Świnka uczy świnkę złych nawyków

Postautor: Henia i jagoda » 22 sierpnia 2016, 23:24

Otóż miałem podobną sytułacje z oswjaniem kupiłem 2 młode świnki na raz i 1 Henia siedziała na rękach z 5 minut i się wyrywala tak samo było przy lapaniu jej. 2 świnka jagoda była bardziej strachliwa i jak chciałem ją brać na ręce to pobiegala ale ustępuwała i dała się brać na ręce i siedziała na brzuchu u mnie o dawała się głaskać chodź wołała Henie więc chodziłem z nią do innego pokoju. Teraz po upływie 6 miesięcy oba prośki nieraz popołudniami śpią ze mną . A Henia potradi siedzieć godzinami na kolnach. Kwestia czasu i spróbuj dalej wrzucać odchody do kuwety i może świnka czuje zapach 2 świnki w kuwecie i nie chce się tam załatwić . A jeśli to się nie sprawdzi to widocznie taki proś ma charakterek . A co do hałasu dawaj smakołyka jak głośno gryzie domek może domaga się jeść. Albo mów do nich ,,cisza'' i pukaj w ścianę czy coś. Na moje to działa . Ps. Muszę moje świnki nauczyć robić do kuwety bo jest w klatce i tylko się kurzy.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas