Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dwie świnki

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Monikaaa153
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 3 września 2016, 23:01
Kontaktowanie:

Dwie świnki

Postautor: Monikaaa153 » 3 września 2016, 23:19

Kupiłam 3 miesiące temu 2 świnki samców, początkowo wszystko pięknie wychodziły z domku pierwszego dnia a trzeciego jadły z ręki no i tyle jeśli chodzi o postępy w oswajaniu. Wychodzą jak trzymam jakiś smakołyk dadzą się głaskać po główce ale jak próbuję pogłaskać bez jedzenia to uciekają o braniu na ręce mowy nie ma. Tulą się do siebie i mruczą śpią w jednym domku chodź mają dwa a mnie traktują jak intruza ewentualnie dostawce jedzenia. Fajnie na nie popatrzeć jak się bawią ale chciałabym je brać na ręce ale nie mam już pomysłów. Myślałam nawet żeby ich rozdzielić ale one się tak lubią, że mi szkoda. Bardzo bym prosiła o jakąś radę.


Awatar użytkownika

Figa
Użytkownik
Posty: 82
Rejestracja: 10 czerwca 2016, 16:00
Świnki morskie: Figa, Frezja
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki

Postautor: Figa » 4 września 2016, 12:15

Hej ;) Przede wszystkim musisz być bardzo cierpliwa, spokojnie podchodzić, karmić, podsuwać smakołyki, mówić do nich, starać się o bliższy kontakt. Często zajmuje to wiele miesięcy (niestety). Dobrze, że masz dwie świnki i chyba nie ma w tym nic dziwnego i niepokojącego, że trochę Cię "olały" i wolą swoje towarzystwo. We dwie są szczęśliwe, więc na pewno nie powinnaś ich rozdzielać, skoro tak się polubiły. Ja mam dwie dziewczyny i w sumie jest podobnie, to znaczy wolą swoje towarzystwo niż moje, dlatego cierpliwie podchodziłam, starałam się je oswajać. Zajęło to sporo czasu, ale efekty widać, bo teraz same wystawiają pyszczki do miziania, piszczą jak się wchodzi do pokoju,gdzie przebywają i już tak nie bronią się przed braniem na ręce. Ale oczywiście nic nie zastąpi towarzysza z klatki ;) Masz je w zasadzie dość krótko, więc niestety oswajanie może jeszcze trochę potrwać.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas