Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

kwik świnki za każdym razem kiedy mnie widzi

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

kwik świnki za każdym razem kiedy mnie widzi

Postautor: Żaneta_Radom » 28 października 2016, 8:53

świnki mieszkają z nami dopiero od 1,5 miesiąca. Od trzech dni Kris na mój widok głośno kwiczy za każdym razem. To ja im sprzątam codziennie i karmię. Na widok mojego męża kwiczy rzadziej (on im serwuje długie pieszczoty), ale też się drze dość głośno. Widok naszego syna jest raczej obojętny (najrzadziej do nich zagląda), ewentualnie ucieczka... Generalnie raczej jak je bierzemy uciekają. Jeszcze się nie oswoiły. I pytanie. Czy to kwik ze strachu? czy może chce coś powiedzieć... np. jestem głodna. Na wadze przybierają dobrze średnio 40g tygodniowo. Tzn Kris jest młodszy i przybiera więcej. Lary jest starszy o jakiś miesiąc i przybiera ciut mniej. Jakbym je karmiła za każdym razem jak kwiczą to by się nieźle spasły ;)
Co jeszcze taki głośny kwik może znaczyć. Jakieś zaniepokojenie? strach? ale nie ucieka tylko patrzy w naszą stronę :confused:
Dobrze je traktuje i bardzo je kocham, nie chcę żeby się stresowały tylko dlatego, że przechodzę obok. Ach może to jest ważne, że wyjęłam im domek z klatki jakieś dwa dni temu. Jedyne ich schronienie to tylko wiszący dość nisko hamak.

Napiszcie co o tym sądzicie. Najbardziej zależy mi na opini osob, ktore mają swinki od dawna... Bądź jest to już ktoraś z kolei świnka, którą mają ;)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: kwik świnki za każdym razem kiedy mnie widzi

Postautor: ita79 » 28 października 2016, 17:24

im głośniejszy kwik słyszysz - a świnka robi to stojąc odwrócona w Twoją stronę , biegnie do Ciebie tym bardziej czegoś się domaga. Może być syta i zadowolona a mimo to jakiś smakołyk chodzi jej po rozczochranej główce. Nie koniecznie chodzi o jedną rzecz, aczkolwiek bardzo tego chce :) . Moje jak były kilku miesięczne też strasznie głośno wołały jak np tylko zaszeleściła reklamówka (z trawą) lub otwierałam lodówkę (gdzie są dla nich warzywka) .. teraz już sporo ciszej nawołują, bo wiedzą że i tak nie ma to wpływu na to czy coś przyniosę czy nie :) .


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: kwik świnki za każdym razem kiedy mnie widzi

Postautor: Żaneta_Radom » 28 października 2016, 18:39

Jeszcze nie jestem pewna czy to co robię sprawia im przyjemność czy raczej je denerwuje :( sporo muszę się jeszcze nauczyć. Oglądam filmiki na youtube.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
zaczarowana
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 października 2016, 13:49
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: AMIGO ❤
Kontaktowanie:

Re: kwik świnki za każdym razem kiedy mnie widzi

Postautor: zaczarowana » 5 listopada 2016, 15:06

Moj prosiak na przykład kwiczy gdy mnie widzi i gryzie klatkę bo chce wyjść a jak otworze to wyskakuje

Kocham mojego prosiaka ❤

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: kwik świnki za każdym razem kiedy mnie widzi

Postautor: Żaneta_Radom » 5 listopada 2016, 19:25

Moje ciągle uciekają jak juz podejde bardzo blisko i wkładam rekę :) cóż może potrzebują jeszcze więcej czasu na oswojenie :(

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas