Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Niechęć chodzenia po wybiegu.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Niechęć chodzenia po wybiegu.

Postautor: enka5152 » 29 października 2016, 0:00

Cześć! :)
Na wstępie chciałabym powiedzieć, że jak dałam temat do złej kategorii to bardzo przepraszam.

Dawno mnie tu nie było. Moje świnki już trochę podrosły :P Wszystko byłoby dobrze gdyby nie jeden problem. Czytałam, że świnki potrzebują ok. 1 godzinę dziennie na wybieganie. Moje pchły biorę codziennie na ręce, aby je wygłaskać. Następnie puszczam je, żeby sobie pobiegały trochę, ale nic z tego! Może jest i bieg ale do klatki. Klatka nie ma żadnych drzwiczek bocznych, więc gdy sobie biegają ściągam górę klatki od kuwety. Raz ją zamknęłam, aby chociaż trochę pobiegały, ale nic z tego! Kręciły się wokół klatki i gryzły pręty i piszczały, więc pozwoliłam im wskoczyć.

Co mam zrobić, aby świnki zaczęły chociaż trochę chodzić?

Może jednak nie potrzebne jest im takie bieganie?

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam :)

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Niechęć chodzenia po wybiegu.

Postautor: befana30 » 29 października 2016, 8:20

Potrzebne, potrzebne ;)
Po prostu wez je na sposob, siadaj z nimi na podlodze w pokoju, zagaduj, zaopatrz sie w smakolyki, porob jakis tor przeszkod- jednym slowem zainteresuj je przebywaniem poza klatka, a z czasem same zaczna lazikowac.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Niechęć chodzenia po wybiegu.

Postautor: lemonochan » 29 października 2016, 13:37

Moim zdaniem wcale nie muszą. Z tego co pamiętam twoje świniaki mają dużą klatkę więc mogą się wychasać w środku. Moje mają mniejszą ale mam tylko dwa świniaki. Zwykle biegają po klatce. Jak je puszczam na podłodę robią dwie rundki dookoła pokoju i chcą wracać. Może inaczej by to wyglądało gdyby klatka była połączona z wybiegiem? Kiedyś miałam to wychodziły i wychodziły z klatki jak oparzone. Na wybieg kawałek i do klati po piciu albo sianko i tak w kòłko


enka5152
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 13:27
Świnki morskie: Misia i Nutka <3
Za Tęczowym Mostem: Dora [*]
Kontaktowanie:

Re: Niechęć chodzenia po wybiegu.

Postautor: enka5152 » 31 października 2016, 21:41

Niestety, ale nie mam miejsca na wybieg połączony z klatką, więc będę musiała je jakoś zachęcić :P
Dziękuję za odpowiedzi!

Misia i Nutka <3
Dora [*] <3


Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas