Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dokupiona druga świnka

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: lemonochan » 20 listopada 2016, 18:03

No strasza to 100% chłopak ale młodsza :/ troche ciemny ma kolor skóry, może lesze by było zdjęcie z fleshem.

Dla mnie druga trochę na babkę wygląda taki Y jest

Edit: można spróbować nacisnąć na brzuszek jak samiec to wiadomo co się pokarze xd


Awatar użytkownika

Rafoza
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sierpnia 2016, 20:03
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: Rafoza » 20 listopada 2016, 20:17

Ciężko się jeszcze bardziej do małej dobrać :/
Załączniki
15146851_1139642189416536_467509963_o.jpg
15126230_1139642146083207_1869830475_o.jpg


Rafal1337
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 listopada 2016, 10:25
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: Rafal1337 » 23 listopada 2016, 22:57

Można prosić o pomoc? Co zrobić? starsza ciągle tak się zachowuje i próbuje z młodą szaleć. Gdy są obok siebie na wybiegu to je rozdzielam. Straszy też ciągle za nią biega i wącha zad młodej.


cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: cavions » 23 listopada 2016, 23:31

Przygotuj sobie ręcznik, dopóki jedna drugiej nie gryzie ABSOLUTNIE nie ingeruj, nawet jak ugryzie, nie ingeruj, nie ingeruj aż się nie zamienią w wirujący kłębek gryząco atakujący, wtedy użyjesz ręcznika do rozdzielenia, choć oczywiście nie życzę byś musiał go użyć.

Atak zazwyczaj poprzedza głośne szczękami zębami i bliskie spotkanie twarzą w twarz w bezruchu, w bezruchu, ale pełne napięcia, po czym jeden ruch i może nastąpić wspólny atak na siebie.

Moje dwa samce nie dogadały się i nie mogą się dogadać, muszą mieszkać oddzielone, mogą spotykać się po za klatką razem, ale i tak zawsze kończy się wirującą kulką gryząco atakującą, czasem po 15 minutach, czasem po kilku godzinach.

Możesz tez przygotować sobie spryskiwacz z wodą, i jak zacznie się atak to je spryskać, dodam, że im więcej razy używany tym mniej potem skuteczny.


Rafal1337
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 listopada 2016, 10:25
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: Rafal1337 » 24 listopada 2016, 0:21

Ale skoro jedna probuje wyruchac druga to mam im dać się gwałcic? Chyba opisujesz zła sytuację kolego


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: Dona » 24 listopada 2016, 5:43

Na tych zdjęciach słabo widać. Starsza to na 100 % chłopak, a z młodszą mam watpliwosci. Spróbuj delikatnie nacisnąć powyżej klejnotów, jeśli to chłopak to powinien wyjść siusiak, wtedy będzie pewność. Jeśli się nie uda to proponuję sprawdzić to u weterynarza. Dopóki nie masz pewności co do płci, to ich nie łącz.


cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: cavions » 24 listopada 2016, 22:24

Dobrze opisuję, niech jedna drugą zgwałci i będzie ok, nie ingerujesz w innym wypadku niż napisałem.

Moje właśnie przez to nie mogą być razem, bo jedna drugiej nie pozwoli się zgwałcić i sobie w kaszę dmuchać, dogadanie inne tez nie wychodzi w grę.

A jak miałem jeszcze jedną, to od szwagra wziąłem na tydzień drugą, bo wyjechali na wakacje i moja zgwałciła lekko tamtą drugą, dwa dni jej spokoju nie dawała, aż w końcu się uspokoiła, jak jej się udało (trochę jej nawet pomogłem :D)


Evina
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 października 2016, 13:18
Świnki morskie: Masza i Tosia :)
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: Evina » 24 listopada 2016, 23:10

cavions pisze:A jak miałem jeszcze jedną, to od szwagra wziąłem na tydzień drugą, bo wyjechali na wakacje i moja zgwałciła lekko tamtą drugą, dwa dni jej spokoju nie dawała, aż w końcu się uspokoiła, jak jej się udało (trochę jej nawet pomogłem :D)

:D chyba lepiej nie wnikać :))


lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: lemonochan » 25 listopada 2016, 13:22

cavions pisze:Dobrze opisuję, niech jedna drugą zgwałci i będzie ok, nie ingerujesz w innym wypadku niż napisałem.

Moje właśnie przez to nie mogą być razem, bo jedna drugiej nie pozwoli się zgwałcić i sobie w kaszę dmuchać, dogadanie inne tez nie wychodzi w grę.

A jak miałem jeszcze jedną, to od szwagra wziąłem na tydzień drugą, bo wyjechali na wakacje i moja zgwałciła lekko tamtą drugą, dwa dni jej spokoju nie dawała, aż w końcu się uspokoiła, jak jej się udało (trochę jej nawet pomogłem :D)


Wtf. Jak ty jej niby pomogłeś o.o? Zresztą nie ważne nie odpowiadaj.
Rozumiem że świniaki muszą ustalić hierarhię ale robią to same, rozdzielasz jak leje się krew.
A autor przecież nie ma pewności co do płci durgiej świnki, a raczej nie chce małych.

Jak dla mnie wygląda dalej jak dziewczynka ale nie jestem pewna moje świniaki mają rok więc u mnie wszystko jasne. Najlepiej do weterynarza żeby nacisnoł na brzuszek i zobaczył

http://www.swinka.vot.pl/jak_rozpoznac_plec.html


cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Dokupiona druga świnka

Postautor: cavions » 29 listopada 2016, 1:44

Nie no jak tak bardzo chcecie wiedzieć to lekko zagrodziłem drogę tamtej śwince (która była bardzo łagodna i mało się tym przejmowała), dzięki czemu ta moja mogła ją lekko "zgwałcić" bo udało jej się w takim miejscu trafić, że tamta nie mógł juz uciec jak wcześniej, chociaż całość i tak trwała kilka sekund.

Wy tam swoje, a świnki to jest zwierze instynktowne, one mają gdzieś co wam się wydaje, nie pamiętają co robiły 2 minuty temu, one tak nie działają.

A moja dostała to co chciała, bo hormony jej nie pozwalały inaczej i się uspokoiła w końcu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas