Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Opadająca główka swinki.

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Awatar użytkownika
Malutka96
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 listopada 2016, 10:18
Świnki morskie: Kubuś i Mały
Kontaktowanie:

Opadająca główka swinki.

Postautor: Malutka96 » 23 listopada 2016, 18:58

Hej. Mam pytanko czy miał ktoś może kiedyś problem z opadająca główka swinki morskiej ? Nie wiem za bardzo co może to oznaczać. Od jakiegoś czasu Mały nie może sam jeść. Byłam u weta sprawdzał ząbki i niby okej. Ale świnka nadal nie jest w stanie sama jeść.. Myślę że może mieć anoreksje. :confused: Staram się podawać jej dość często wodę, lakcid (raz dziennie),witaminę C, karmę lecznicza care + I inne np ogórek jablko.. Świnka ma ciągle opuszczona glowe i nie wiem czy to spowodowane karmieniem przez strzykawkę czy coś mu jest. Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Kubuś .. <3
Malutki (*)

Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Opadająca główka swinki.

Postautor: Dona » 23 listopada 2016, 19:29

Czy to weterynarz ze specjalizacją dla gryzoni?
Dziwne że nie zaproponował innych badań. A co z tą główką?? Cały czas opuszczona? Czy czasem podnosi? To może być od paraliżu do uszkodzeń kręgosłupa lub szczęki. Dziwne i niebezpieczne objawy. I dziwny weterynarz skoro tak to zostawił. Poszukaj polecanego weterynarza na stronie spśm.


Awatar użytkownika
Malutka96
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 listopada 2016, 10:18
Świnki morskie: Kubuś i Mały
Kontaktowanie:

Re: Opadająca główka swinki.

Postautor: Malutka96 » 23 listopada 2016, 19:48

Ogólnie Mały ma opuszczona główkę jak mu daje jeść ale po jakims czasie ja podnosi. Potem znowu tak jak by mu opadala. Weterynarza duzo osób polecało no i jak go słuchałam to tak jak by miał pojęcie o gryzoniach bo mówił co lubia czego nie.. ale poszukam innego weterynarza bo szkoda mi maluszka i nie mogę już patrzeć jak się męczy. A co do uszkodzeń to swinka nie mogła sobie zrobić krzywdy zawsze jest pilnowana.. a w klatce nie ma nic z czego mogłaby spaść. Ma domek ale jak wracam z pracy to dopiero go wkładam do klatki

Kubuś .. <3
Malutki (*)

cavions
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 13 lipca 2016, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Opadająca główka swinki.

Postautor: cavions » 23 listopada 2016, 23:37

Może ją zawiało, nie wiem, przeciąg albo coś, świnki są na takie rzeczy wrażliwe, i się szybko męczy, więc odpoczywa i opuszcza.

Może pomasuj za głową i zbadaj czy napina szyję czy nie jak podnosi, bo u świnek to szyja tuż za głową odpowiada za podnoszenie główki (mięsień to jest).

Najważniejsze, żebyś pilnował, aby jadła i piła, musi robić mniej więcej tyle samo bobli jak zazwyczaj, może po prostu musi odpocząć kilka dni i jej przejdzie.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

  • Dołącz do nas